Výber detskej postele

Vhodná posteľ pre dieťa je veľmi dôležitou súčasťou detskej izby. Výber správnej postele by sme nemali podceniť. Kvalitná posteľ sa podpíše na zdravom spánku detí a v konečnom dôsledku aj vás. Je niekoľko kritérií podľa ktorých sa môžeme riadiť pri výbere detskej postele. Bezpečnosť a praktickosť by mali byť na prvom mieste.

Trh nám ponúka veľa možností a výberu. Už u menších detí môžeme dať prednosť klasickej posteli, ktorá môže slúžiť až do dospelosti. Posteľ je základ a zábrany pre menšie deti sa dajú kedykoľvek dokúpiť. Pre úplne najmenšie deti sú vhodné klasické kolísky.

Umiestnenie postele je najviac vhodné k stene izby, nemala by sa nachádzať pri okne kvôli prievanu, alebo meniacej sa teplote. Dieťa by malo mať možnosť pozorovať dvere, aby sa cítilo bezpečnejšie. Dôležité je vybrať správnu veľkosť postele. Posteľ by nemala byť príliš nízka a mala by byť dostatočne priestranná. Je známe že deťom posteľ neslúži iba na spanie, ale je dôležitou súčasťou hier, relaxu a útočiskom. Deti majú obrovskú predstavivosť a mnohoúčelová posteľ bude určite využitá. Pri výbere by sme mali myslieť na stabilnú a pevnú konštrukciu, ktorá bude chrániť dieťa počas spánku. Nesmieme zabúdať na bezpečnosť, detský nábytok by nemal mať ostré hrany. Komponenty by mali byť poriadne vybrúsené a hladké najmä pokiaľ ide o drevo. Je známe, že deti zbožňujú poschodové postele. Sú pre nich nielen miestom na spánok, ale aj útočiskom a priestorom na hranie. Poschodová posteľ je okrem iného praktická do bytov, ušetrí priestor a dá sa mnohoúčelovo využiť. Nemenej dôležitý je úložný priestor kde môžeme odložiť hračky, alebo iné úschovné veci pre deti. Môžeme ušetriť veľa miesta v izbe. Okrem poschodovej postele sa môžeme prikloniť k ďalším možnostiam ako napríklad jednolôžko s možnosťou rozšírenia ak dieťa rastie, rozkladacia pohovka, rohová pohovka, dvojlôžková posteľ, rozkladacia posteľ, váľandy alebo polohovacie váľandy.

dieta

Najmä malé deti sa počas spánku odkopávajú, namiesto periny je lepšie zvoliť vak na spanie, ktorý tomu zabraňuje. Dizajn postele je tiež dôležitý, nemal by byť však na prvom mieste. Celkovo by ste mali hlavne dbať na to, aby bolo vaše dieťa spokojné a budete spokojní aj vy.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.