Výber čističky vzduchu

Tak ako všade sa aj na Slovensku sa nachádzajú tzv. škodliviny. Tieto škodliviny sa následne ľahko dostávajú do interiéru, či už sa jedná o byt alebo rodinný dom. O to horšie je to vo chvíli, keď žijete v meste. K najhorším mestám patrí napríklad Ružomberok. Je to zapríčinené veľkým počtom tovární a rôznych firiem, ktoré ovzdušie znečisťujú. Viete, aký prístroj by vám mohol pomôcť? Na scénu prichádzajú čističky vzduchu. Verte nám, že tie si dokážu poradiť nielen s nečistotami alebo zlým ovzduším, ale tiež aj s cigaretami. Pokiaľ máte doma fajčiara, potom jeho cigarety neucítite.

Vybrať správnu čističku vzduchu nemusí byť vôbec jednoduché. V žiadnom prípade nevyberajte čističku vzduchu z tretích krajín. Kvalitná čistička by mala mať rôzne osvedčenia. Medzi tie hlavné patria certifikácie, a to priamo od zdravotníckych zariadení. Je dôležité, aby mal prístroj aspoň nejaké osvedčenia. Nemusí sa nutne jednať o certifikáciu, ktorú vydáva zdravotnícke zariadenie. Zamerať sa môžete aj na iné druhy osvedčenia. Len je potrebné vedieť bližšie informácie o tom, aké osvedčenia má vami vybraná čistička vzduchu. Čo je však u čističiek vzduchu priamo žiaduce, je základná označenie pod skratkou ISO.

Ďalej je nutné sa s rodinou dohovoriť na tom, v akej miestnosti bude čistička vzduchu postavená. Prečo je táto informácia základom? Pokiaľ si vyberiete najväčšiu miestnosť, ale čistička vzduchu nezvládne taký priestor vyčistiť, potom je vám úplne zbytočná. Zamerajte sa teda u čističky vzduchu na to, aký výkon má, a to vrátane priestoru, ktorý zvládne vyčistiť. Čistička vzduchu by sa mala nachádzať v najvyužívanejšej miestnosti. Touto miestnosťou je najčastejšie obývacia izba. Ak v obývacej izbe trávite všetok čas, čistička vzduchu vám pomôže v tom zabezpečiť vám kvalitný vzduch a dýchanie.

Čo ďalej musíte o čističkách vzduchu vedieť?

Každá čistička vzduchu má filter. Tento filter sa musí čas od času vymeniť alebo aspoň špeciálne umyť. Ak by ste filtre ignorovali, čistička vzduchu by po čase nemala taký účinok, ako na samotnom začiatku. Nemyslite si, že je to čisto len o kúpe čističky vzduchu a tým pre vás všetky starosti končia. Je to prístroj, ako každý iný. K dôležitým častiam patrí už niekoľkokrát spomínaný filter. Ak sa vám nechce kupovať neustále nový a nový filter, kúpte si takú čističku vzduchu, ktorá vám ponúkne umývateľné riešenie.

Čističku vzduchu vyberajte podľa výkonu, priestoru, ale aj ďalších parametrov. Medzi ďalšie parametre patrí starostlivosť ako o prístroj, tak filter. Pobavte sa s odborníkom, ako sa o čističku vzduchu starať. Ak s vami býva alergická osoba, nevyberajte čističku vzduchu svojpomocne. V takom prípade sa poraďte opäť s odborníkmi. Tí vám oznámia, aký typ čističky vzduchu je vhodný pre váš domov, v ktorom žije astmatická či alergická osoba. V tomto článku sme vás zoznámili so základmi toho, ako vybrať čističku vzduchu. Vždy je dobré každý krok, ktorý vás povedie k výberu, vopred konzultovať s rodinou alebo odborníkmi.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.