Volíme farby pre jednotlivé miestnosti, vrátane vybavenia

Farby sú pre interiér bytu veľmi dôležité. Ak neviete, aké farby môžete medzi sebou kombinovať, potom si tento článok prečítajte rozhodne až do samotného konca. Poradíme vám, aké farby možno využívať a aké sú tiež vhodné pre Feng Shui bývanie. Ak túžite po Feng Shui bývanie, je potrebné pri zariaďovaní myslieť nielen na farby, ale aj na vybavenie a priestor. Všetky tieto prvky tvoria túto variantu bývania. Vráťme sa však späť k farbám, pretože u nich je dôležité začať. V momente, keď sa sťahujete do nového bytu alebo rodinného domu, dostávate sa do istej výhody. Interiér je totiž prázdny.

S farbami musíte začať najskôr

Prázdny byt sa lepšie maľuje. Nemusíte sťahovať žiadny nábytok alebo ho inak premiestňovať, aby ste sa dostali k najmenším detailom. Pred nasťahovaním si teda vymaľujte váš byt alebo rodinný dom podľa svojich predstáv. Až potom začnite so sťahovaním. Začať môžete v predsieni. Tú vymaľujte príjemnou farbou. Ide o miestnosť, ktorú uvidíte vo chvíli, keď prichádzate do bytu alebo domu. Akonáhle otvoríte vchodové dvere, mali by ste mať razom pocit bezpečia a pokoja. K ideálnym farbám patrí napríklad žltá alebo oranžová. Tieto farby sú navyše často používané aj v metóde Feng Shui.

Následne sa môžete pustiť do vybavovania predsiene. Predsieň by mala byť dostatočne priestranná na to, aby vám umožňovala voľný priechod. K základnému vybaveniu patrí komoda, botník a menšia skriňa, ktorá bude obsahovať vešiaky na zavesenie búnd a mikín. Nemusí sa nutne jednať o skriňu, stačí botník spojený s vešiakmi. Aj taký kus nábytku sa dnes bežne predáva a ušetrí vám veľa miesta. Ak máte menšiu predsieň, siahnite po tomto variante. Teraz prejdime do kuchyne. Tu je vybavenie s najväčšou pravdepodobnosťou vopred jasné. Ako je to ale s farbami? V kuchyni si možno v dnešnej dobe viac pohrať.

Kuchyňa alebo akú farbu zvoliť?

Premýšľate nad tým, akú zvoliť farbu pre kuchyňu? Čo tak viac kombinovať farby a skúsiť aj niečo odvážnejšie? Vhodnou kombináciou je napríklad červená a čierna, prípadne čierna s bielou. Záležať bude na tom, ako odvážni ste. Chcete mať výnimočné farby v kuchyni? Potom je prvá varianta rozhodne tou správnou pre vás a vaše varenie. Ak navyše máte modernú kuchyňu, ktorá prešla rekonštrukciou, je dobré ju nakombinovať podľa ostatného vybavenia. Kuchynská linka sa dá dnes vytapetovať, takže zmenu farby vykonáte počas veľmi krátkej chvíle.

Z predsiene máme blízko ešte na záchod a kúpeľňu. Tieto dve miestnosti urobte v rovnakej farebnej kombinácii. Nikto sa nebude hnevať, ak ich farebne zladíte s predsieňou. To platí aj o samotnom vybavení, k žltej a oranžovej farbe možno využiť prakticky akúkoľvek iná farbu. Prečo teda kúpeľňu a záchod nenechať vybaviť klasickým bielym kúpeľňovým nábytkom? Prejdime teraz na obývaciu izbu. Čo tak ponechať červenú farbu z kuchyne, ale dodať k nej tmavo šedú? Aspoň bude skvele táto miestnosť ladiť s kuchyňou a nebudete tak mať v byte alebo rodinnom dome niekoľko farieb.

Detská izba alebo spálňa? Kráľovská modrá nikomu neublíži!

Poslednou miestnosťou je detská izba alebo spálňa. Tu voľte farby také, aby ste sa v miestnosti cítili šťastne a dokázali v nej okrem iného aj zaspať bez väčších problémov. Čo sa týka farieb, odporúčajú sa jemné farby. Ak ale nemáte problémy so zaspávaním, siahnuť možno aj po kráľovskej modrej. Nábytok následne voľte do tmavo šedej alebo bielej farby.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.