Vojtova metóda: Je vhodná pre bábätká?

Ak premýšľate nad rehabilitačnými cvikmi pre vaše bábätko, máme pre vás riešenie. V súčasnosti je mimoriadne obľúbená Vojtova metóda, ktorá si získala u mamičiek obrovský úspech. Bábätka sú po cvičení spokojnejšie a hlavné je, že to napomáha ich zdraviu.

Narodilo sa vám bábätko? V tom prípade príďte navštíviť rehabilitačné centrum. Vášmu bábätku tu spravia všetky potrebné analýzy a vyšetrenia, ktoré sú potrebné pre správny vývin kostí a svalov. V rehabilitačnom centre sa postarajú špecialisti aj o predčasne narodené deti či, dokonca o deti s vrodenými chybami.

Skvelou voľbou je Vojtova metóda. O čo v skutočnosti ide?

Vojtova metóda a jej význam

Vo všeobecnosti platí, že Vojtova metóda je súhrn cvikov, ktoré sa využívajú na liečbu hybných porúch. Vojtova metóda sa využíva pri liečbe mozgovej obrny či poruchách chrbtice, ako napríklad skolióze či rázštepu. Pri každom dieťati je potrebné dôkladné vyšetrenie, ktoré zahŕňa znalosť vývoja pohybových vzorcov dieťaťa. V niektorých prípadoch sa tento pohyb zaznamenáva už v maternici. Vojtova metóda je teda určená na rehabilitáciu hybných porúch u bábätiek, starších detí či, dokonca, aj u dospelých.

Tri modely

Vojtova metóda zahŕňa tri dôležité modely. Medzi tie patrí reflexné plazenie, reflexné otáčanie a tzv. 1. pozícia. Na základe týchto modelov sa bábätko učí správnym funkciám pohybu. Cieľom nie je dieťatko naučiť sa plaziť či otáčať. Výsledkom by malo byť obnovenie vrodených svalových vzorcov, ktoré umožňujú kvalitný postoj a chôdzu.

Dlhoročné skúsenosti

Metóda, ktorú sme si spomínali vyššie je vykonávaná pod dohľadom špecialistov. Tí majú už v tejto oblasti dlhoročné skúsenosti a dôkazom sú aj spokojné recenzie od zákazníkov. Rehabilitačné cviky pre bábätká sú tak skutočne skvelou voľbou. Ak ešte nad tým premýšľate, neváhajte a vyskúšajte tieto služby čím skôr.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.