Vianočné ozdoby

Onedlho zas príde čas, kedy budeme zháňať živý Vianočný stromček alebo vybaľovať ten umelý zo škatule v skrini. Ozdobený ihličnan je symbolom Vianoc v našich končinách a preto nechýba v takmer žiadnej domácnosti. Či už vysoký až po strop alebo len symbolický na konferenčnom stolíku. Postavený v masívnom stojane alebo zavesený zo stropu. Vždy je však na ňom dostatok sladkostí zabalených v trblietavých obaloch a lesklých ozdôb, ktoré dopĺňajú pestrofarebné svetielka. Máte tie svoje pripravené?

S určitým zjednodušením by sa dalo povedať, že čím menšie deti v rodine sú, tým je Vianočný stromček väčší a pestrofarebnejší. Je to pochopiteľné, malým deťom nič neurobí väčšiu radosť, ako veľký trblietajúci sa stromček v izbe a pod ním plno balíčkov plných prekvapení.

Vianočné ozdoby a ich vešanie na stromček vo veľa rodinách nechávajú práve na deti. Jednak sa v čase hektických príprav v kuchyni deti trochu zamestnajú, jednak si vyzdobia stromček tak, aby sa páčil predovšetkým im. My rodičia si tým trochu uľahčíme prácu a deti zabavíme. Samozrejme že štýl hotového Vianočného stromčeka ovplyvníme tým, aké ozdoby vopred kúpime a pripravíme.

LED svetelná reťaz

Najtradičnejšie vianočné gule sú ozdoby zavesené na nitke na konárikoch ihličnanu v našej obývačke. Výberom farby, ktorá je vaša obľúbená alebo pre túto sezónu moderná, dokážete dať sviatočnému stromčeku základný štýl a určiť trend, ktorý ostatnými ozdobami stromčeka dotvoríte. A tento podčiarknu vianočné svetielka. Moderné LED svetielka majú nízky príkon i nízku teplotu, takže sa netreba báť rizika požiaru, ako to bývalo pri zapaľovaní vianočných sviečok na živom smrečku. Malá riadiaca jednotka dokáže navodiť atmosféru rôznymi rýchlosťami blikania alebo prepínania viacerých farieb osvetlenia alebo aj ponechať príjemnú atmosféru tlmeným svietením. Vždy podľa dennej doby a vašej nálady.

Viete ako spoznáte ten najkrajší Vianočný stromček? Tak, že ho deti nebudú chcieť odstrojiť ani po Troch kráľoch.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.