Viac svetla rastlinám

Viac svetla rastlinám

Máte rada kvety v domácnosti? Ktorá žena by ich rada nemala, však? A patríte k tým, ktoré si svoje kvety a iné rastlinky rady vypestujú zo semiačka? Potom iste zápasíte s problémom, že sa na jar mladé rastlinky príliš vyťahujú do výšky a majú potom slabé stonky.

Rastliny vo vývoji potrebujú okrem kvalitného substrátu aj veľa slnečného svetla. A toho je na jar, kedy rastlinky rašia zo zeme, málo, aj keď máte zakoreňovacie nádoby položené na parapete okna. Prenikaniu svetla bránia hrubé okenné rámy, zatiahnuté žalúzie a často aj zlá orientácia okien. Nie je to však nič, čomu by sme nevedeli pomôcť.

Jednoducho za kvetináč umiestnime odraznú plochu, ktorá svetlo vráti rastlinkám aj zozadu. To svetlo, ktoré by inak prešlo do miestnosti.

Ako získam odraznú plochu?

Pomôžeme si tým, čo doma určite máte. Napríklad grilovacie tácky z alobalu. Najjednoduchšie je ich prehnúť v jednej tretine až štvrtine dĺžky do pravého uhla, čím vytvoríme akési „L“. Kratšie rameno zasunieme pod kvetináč a dlhšie slúži ako zrkadlo na prisvetľovanie kvetov.

Ak grilovacie tácky nepoužívate a doma ich nemáte, iste máte alobal. Používa sa v kuchyni pri varení a pečení často. Odtrhnite z neho kus, asi dva a pol krát dlhší, ako je truhlík s kvetinkami. Prehnite ho na poly, tým získate silnejší kus. Zozadu priložte ku kvetináču či truhlíku a na bokoch prihnite k truhlíku. Tým ho zafixujete a opäť máte ihneď odrazovú plochu pre vaše kvety.

Takto prisvetlené rastlinky sa začnú menej vyťahovať za svetlom, ich stonky skôr zhrubnú a po vyložení kvetináčov von na okno alebo balkón budú rastlinky odolnejšie voči vetru.

decoration


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.