Umyte neónku, uvidíte lepšie

Panelákové kuchyne mávajú bežne tri svetlá. Jedno centrálne nad stolom pri okne, jedno príručné malé svetlo na stene pod kuchynskou linkou pre osvetlenie pracovnej dosky a pri umývaní riadu. A jedno veľké na kuchynskej linke, takzvanú neónku. Ide o dlhú trubicu, ktorá svieti intenzívnym bielym svetlom, ktoré sa odráža od stropu kuchyne a osvetľuje celý priestor. Ak máte pocit, že tá vaša neónka svieti akosi poslabšie, mám pre vás radu, ako to ľahko a jednoducho napraviť.

V časoch, kedy sa paneláky stavali, sa pri ich výstavbe výrazne šetrilo. A to aj na osvetlení. Neónová lampa na kuchynskej linke je vlastne držiak trubice so štartérom a spredu je úzky pás matného plexiskla. Zhora nie je svetlo nijako chránené a preto naň sadá prach. A nie len to.

V kuchyni pri varení vzniká množstvo pary a výparov, vrátane mastnoty. Horúca para s nečistotami stúpa hore a keď narazí na chladné predmety, zráža sa, kondenzuje. Takto sa na držiaku lampy aj samotnej neónovej trubici usadzuje prach a mastné výpary. A po čase postupne slabne intenzita osvetlenia. Ani sa nenazdáte a v kuchyni máte o tretinu svetla menej, než za aké platíte cvaknutím vypínača.

neonova lampa

Rada je jednoduchá. Zoberte si stoličku alebo domáci rebrík a umyte vlhkou handričkou neónovú trubicu za pomoci tekutého prášku. Samozrejme, že vypínač osvetlenia musíte mať v polohe „vypnuté“ a handričku vyžmýkať tak, aby z nej nestekala voda, ktorá by sa mohla dostať medzi kontakty trubice a jej držiak.

Opatrným utieraním vlhkou handričkou odstráňte z povrchu neónky prach a nečistoty a potom dosucha utrite, prípadne nechajte asi hodinu vlhkosť z povrchu lampy odpariť. Potom zapnite vypínač a kochajte sa množstvom svetla, ktoré zrazu zalieva vašu kuchyňu. A nabudúce nezabudnite lampu umyť skôr, ako začnete mať pocit, že vo vašej kuchyni máte málo svetla 😉


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.