Uľahčite si žehlenie

Žehlenie nepatrí k činnostiam, ktorá by bola obľúbená, no zato je to práca opakovaná a v domácnosti častá. Všetci chceme chodiť do školy alebo do práce v čistom a vyžehlenom oblečení, ktoré nie len dobre vyzerá, ale sa v ňom aj dobre cítime a preto i lepšie pracujeme. Preto každá maličkosť, ktorá nám pomôže žehliť lepšie a ľahšie, sa počíta. Predstavujeme šikovného pomocníka do domácnosti za pár eur, ktorý žehlenie výrazne uľahčí.

Základom pre žehlenie, okrem dostatku prádla, je kvalitná žehlička. Záleží na vašom vkuse, či dávate prednosť povrchu žehliacej plochy z keramiky, teflónu alebo lešteného antikoru. Či žehlíte na sucho alebo bielizeň počas žehlenia naparujete alebo kropíte. Moderné žehličky nám toto všetko umožňujú.

Ďalším dôležitým predpokladom pre kvalitné žehlenie je dostatočne veľká rovná plocha. Mnoho ľudí žehlí na stole, cez ktorý si prehodia deku a bielu plachtu, iní zase využívajú skladaciu dosku na žehlenie, ktorú dostať kúpiť v rôznych šírkach. Doska má tú výhodu, že nemusíte spratávať stôl a po dožehlení ju zložíte a upracete, aby ste ju nemali niekoľko dní na očiach.

napinakpotahunazehlenie

Ak používate dosku na žehlenie, celkom určite máte na nej textilný poťah, aby ste ochránili jej povrch pred mechanickým poškodením. A práve tento poťah nám občas dokáže žehlenie znepríjemniť. Potiahnete ťažší kus odevu po doske a poťah pod ním sa vám zošúverí. A keď si to nevšimnete a prežehlíte plochu nad pokrčeným poťahom, škaredé vlnky sa vám prežehlia aj na odev.

Práve voľnému „pobehovaniu“ časti poťahu žehliacej dosky po nej majú zabrániť napínáky poťahu. Dostanete ich kúpiť v rôznych supermarketoch, balené sú po tri kusy. Na zadnej strane krabičky býva samolepka so slovenským návodom a rozmermi. Odporúčame doma si zmerať šírku svojej dosky a napínáky vyberať tak, aby ste nemuseli využívať krajné hodnoty, uvedené na obale, Biely pás z gumy je pružný, ale na svojich krajných hodnotách veľmi nie.

Pomocou troch klipov napnete poťah na spodnej strane žehliacej dosky a ten sa prestane spolu s prádlom posúvať a ničiť vám nervy pri práci. A možno sa vám potom žehlenie aj zapáči a stane sa vašou obľúbenou domácou povinnosťou.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.