Túžite po lepšom bývaní? Byty, domy aj pozemky si vytipujete na inzertnom webe

Nie je vaše bývanie ideálne? Pozrite sa, aké nehnuteľnosti, byty a pozemky sú aktuálne k dispozícii a koľko za ne zaplatíte.

Predstavu o ideálnom bývaní máme asi každú inú. Pre niekoho je nemysliteľné bývať inde než v hlavnom meste v centre diania. Niekto si v detstve zvykol na bývanie v rodinnom dome a je preňho samozrejmosťou, že rodinu založí až vo chvíli, kedy ju bude môcť nasťahovať do krásneho rodinného domu. Pre iného je dostatočným domom zrekonštruovaný domček, mnohí však túžia po novostavbe a tí najnáročnejší dokonca po architektonickom skvoste. Pozrite sa na nehnuteľnosti, ktoré sú aktuálne na predaj. Na webe Inzercia.sk sa ponúkajú byty, domy aj pozemky.

Aké byty aktuálne letia?

Hlavne v hlavnom meste sú populárne menšie byty. Mladší ľudia sa sem sťahujú za prácou. Dobre platenou, a tak si môžu dovoliť aj byty v novostavbách. Bývanie financujú obvykle z hypotéky, alebo zo stavebného sporenia. Keďže žijú ako singles, alebo len bez záväzkov s partnerom či partnerkou, vystačia si aj s 1+kk.

Mladé rodiny a páry, ktoré založenie rodiny plánujú, majú záujem o väčšie byty. Minimum je 2+kk, ale to len do štartu. Pre trojčlenné rodiny sú štandardom 3-izbové byty, pre väčšie 4-izbové a 5-izbové. Rozhodne nie je treba pohrdnúť ani panelákovými bytmi. Väčšina z nich prešla revitalizáciou, sú zateplené, majú nové plastové okná a s dispozíciou a interiérom sa dajú robiť divy aj pri malých rozpočtoch na rekonštrukciu.

Chcete bývať v novom rodinnom dome? Najprv nájdite vhodný pozemok

Kto nechce kúpiť hotovú nehnuteľnosť, potrebuje pred stavbou domu vyriešiť pozemok. Mestá sa rozširujú, a obvykle sa aj pozemky ponúkajú v okrajových častiach miest. A je jedno, či ide o hlavné mesto, alebo iné slovenské mesto či mestečko. Dôležité je dobre zvážiť výber lokality. Chýbajúce inžinierske siete môžu stavbu oddialiť, predražiť, ale aj úplne znemožniť. Aj okrajová lokalita by mala mať dobrú dostupnosť do centra mesta. Plánujete jazdiť autom? Ale čo keď to nepôjde? Auto sa pokazí, nebudete mať možnosť dočasne šoférovať… Mobilitu potrebujete zaistiť aj pre svoje deti. Nie vždy je v mieste škôlka a škola, a nie vždy je pre vás prijateľnou. Naviac voziť dieťa na krúžky je tiež veľmi náročné.

Tešíte sa, že budete mať vedľa rodinného domu nádhernú záhradku? Overte si, či je pozemok na to vhodným. Pozrieť sa je treba na zloženie pôdy, zistiť, či nie zamokrená, alebo či nejde o nekvalitný návoz. Nie každý pozemok je vhodný pre záhradu. Pozor na pozemky vo svahu. Záhrada na nich síce môže byť nádherná, ale je nákladnejšia na vybudovanie. V podstate na nej postavíte ešte jeden dom, pretože každý záhon budete musieť vybudovať ako terasu. Záhrada v kopci naviac nie je bezbariérovou.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.