Trápia vás vlhké múry?

Problém vlhkého muriva trápi možno viac objektov, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Kým u nových stavieb je vlhkosť muriva iba otázkou čerstvosti stavby alebo poruchy pri zakladaní stavby, u starších budov je to výsledok používania menej kvalitných materiálov v minulosti alebo skončenia životnosti niektorých konštrukcií. V každom prípade je však potrebné nadbytočnú vlhkosť odstraňovať, aby sa predišlo ďalším škodám na stavbách a ich interiéroch.

Vlhkosť, ktoré stavebné konštrukcie do seba natiahnu, sa z nich dostáva vysušovaním. To prebieha tak, že sa voda zo stien vyparuje do okolitého vzduchu až do úrovne, kedy je vzduch schopný túto vlhkosť prijímať. Hladina vlhkosti vzduchu je limitovaná množstvom vody vo vzduchu vo forme pár a teplotou vzduchu. Ak chceme podporiť vysušovanie múrov a ďalšie prijímanie vlhkosti vzduchom, je potrebné vodné pary zo vzduchu odoberať. S tým nám pomáhajú inštalované odvlhčovače vzduchu. Buď pomocou vstavaného kompresora alebo absorpčnou technológiou vysušujú vzduch a tým mu pomáhajú prijímať ďalšiu vlhkosť zo stavebných konštrukcií.

RKB31_ETF400-550

U starších stavieb je často poškodenie základových konštrukcií málo významné z hľadiska statiky a pevnosti konštrukcie, takže sa investície do ich opráv nevyplatia. No prienik vody môže byť nepríjemnou súčasťou tejto poruchy. Jednoduchším a súčasne lacnejším riešením je použiť odvlhčovače vzduchu a priestory v budove týmto spôsobom vysušovať. Kondenzát získaný zo vzduchu je možné odvádzať hadicou do kanalizácie.

Tento spôsob vysušovania je vhodný pre pivničné priestory starších tehlových bytových domov. Mnohé z nich, pôvodne určené pre uskladnenie paliva do lokálnych vykurovacích telies v jednotlivých bytoch, sa dnes už nevyužívajú, no vyžadujú si pozornosť majiteľov bytov, ak nechcú poškodiť základy domu, v ktorom majú svoje byty.

Neviete alebo nemôžete urobiť kompletnú rekonštrukciu základov a pivníc starých domov? Trápi vás prenikajúca voda? Využite odvlhčovače vzduchu REMKO a predĺžte životnosť týchto stavieb.Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.