To je hukot!

Letné dni bývajú v mestách horúce. A hoci zateplenie bráni zohrievaniu konštrukcie paneláku, skôr či neskôr sú múry bytovky teplé a aj vo vnútri bytu začína byť neznesiteľne. Cez deň sa vetrať nedá a tak zostáva jediná možnosť. Otvoriť okná na noc a pokúsiť sa trochu byty ochladiť.

Mám možnosť minimálne cez víkend nocovať na vidieku. V piatok sa jednoducho presťahujem na chalupu a vraciam sa v nedeľu večer. A doma v byte potom zbadám ten veľký rozdiel v kvalite spánku. A nejde len o tú vysokú teplotu v byte bez klimatizácie.

Aj na dedine spím pri otvorenom okne. Ráno ma budí susedov kohút, občas sa v noci zobudím na štekanie psa. A keď potrebujme ísť v noci von, tak len s lampášom, taká je všade tma.

To v meste je situácia iná. Okrem toho, že rozpálený asfalt a betón ciest, chodníkov a múrov sála v noci to teplo, čo cez deň nasalo, tak je všade aj vysvietené. Ak nebliká do okna pokazená pouličná lampa, tak niekto páli z okna bez žalúzií v paneláku naproti. A hoci toto všetko sa dá poriešiť ťažkými tmavými závesmi, tak sú problémy, ktoré takto nevyriešite.

Tým je hluk. Jednoducho za oknami v meste aj v noci pulzuje život. Ak po chodníku nevyziapuje uprostred noci ožran alebo bujará mládež, tak v jednom kuse jazdia nejaké autá či už cez sídlisko alebo po hlavnej ulici. Jednoducho pri otvorenom okne sa nevyspíte, za zatvoreným v tom tichu sa uvaríte. A že do práce by ste mali prichádzať oddýchnutý? V meste zabudnite.

Je dôležité, kde si kupujete byt alebo hľadáte podnájom. Môže byť fajn bývať v centre a pri dopravnej tepne, ale sú chvíle, kedy je to všetko na príťaž. Napríklad keď sa chcete dobre vyspať pri otvorenom okne, nie len uprostred letnej horúčavy.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 150 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.