Tapety s motívmi pre správnu farbu interiéru

Je pochopiteľné, že nie vždy sa človeku chce maľovať. Zvlášť vtedy, keď už maľuje po niekoľkýkrát a celý proces následne vydrží len pár rokov. Ak si chcete uľahčiť prácu a túžite aj cez to po krásnom interiéri, riešení je niekoľko. My sa však pozrieme na to, ktoré sa v posledných rokoch posúva dopredu, pretože je čím ďalej tým viac obľúbenejšie. Reč je o samolepiacich tapetách, ktoré do interiéru prinášajú nemalé výhody. Samozrejme samolepiace tapety neslúžia pre vyplnenie všetkých múrov. Ak ste na to mysleli, mali by ste tento proces urýchlene opustiť. Nevyzeralo by to totiž príliš pekne.

Maľovaniu sa nevyhnete, ale ušetríte si prácu

Maľovaniu sa nevyhnete v sto percentách. To svojím spôsobom tak úplne ani nejde. Môžete si ale pomocou samolepiacich tapiet ušetriť prácu a čas, ktorý by ste inak investovali do vymaľovania všetkých stien. Ak si vyberiete vhodnú samolepiacu tapetu, môžete s ňou vytapetovať maximálne dve steny, aby bol pomer stien dve ku dvom. Ďaleko krajšieho interiéru ale docielite vtedy, kedy samolepiacu tapetu umiestnite len na jednu stenu, aby váš interiér nebol preplácaný.

Vzhľadom k tomu, že sa samolepiace tapety stali obľúbené, máte na výber niekoľko tisíc motívov a záležať pri výbere bude skutočne len na vás. Hoci sa tapety hodia aj do obývacej izby alebo spálne, najväčší dojem s nimi urobíte práve v detskej izbičke. Vaše deti si budú môcť povedať o motív, ktorý chcú a pomocou spoločných síl tak môžete urobiť detskú izbu do jedného štýlu, vrátane nábytku a dekorácií. Deti sú fanúšikmi prevažne filmových a herných tematík, prečo si teda niečo podobné nemôžu zariadiť pri sebe v detskej izbičke?

Detská izbička so samolepiacou tapetou

Teraz už viete, akou miestnosťou by ste mali začať. Detská izbička je tou pravou voľbou pre vyskúšanie, ako by to celé v konečnom dôsledku mohlo vyzerať. Iste si pri výbere tapety prídu aj deti na svoje. Len buďte opatrní, aby ste sa pri procese nepohádali. Mali by ste sa stopercentne zhodnúť na tom, akej filmovej alebo hernej tematike dáte prednosť. Výhoda samolepiacich tapiet spočíva v tom, že ich stačí odtrhnúť od jednej vrstvy a už ju len nalepíte na stenu. Tá by mala byť vyčistená a odmastená, inak sa vám proces lepenia nemusí podariť tak, ako by ste si predstavovali.

Postupovať pri lepení musíte opatrne, pretože sa vám v opačnom prípade začnú vytvárať bublinky. Musíte teda postupovať krôčik po krôčiku. Rozhodne veľkoplošnú tapetu neodlepujte celú, inak ju môžete vyhodiť hneď zo začiatku a ísť si pre novú. Ak by sa vám tento proces podaril, mohla by sa vám tapeta zničiť, čo iste nechcete. Odmerajte si, odkiaľ a kam by samolepiaca tapeta mala viesť a dôkladne si premyslite celkový proces.

Samolepiace tapety do obývacej izby a spálne

Prechádzame na dve miestnosti, kde bude výber tapety o niečo horší. Deti v tom budú mať jasno veľmi rýchlo, avšak to sa nedá povedať o vás. Medzi obľúbené témy patria napríklad samolepiace tapety s lesom, prírodou alebo morom. Dosť bude závisieť na tom, v akých farbách máte steny, nábytok a celkovo dekorácie. Ďalej sa môžete zamerať na ročné obdobie, či si zvolíte radšej jar, leto, jeseň alebo zimu. Nemyslite si však, že meniť samolepiace tapety podľa ročného obdobia bude jednoduché. To by ste v žiadnom prípade nemali robiť, práve preto si výber naozaj dobre premyslite.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.