„Tabletka“, ktorá dokáže viac ako len utíšiť bolesť

Nikdy som si nemyslela, že to budem práve ja, kto sa rozhodne pre kúpu tabletu. Nuž, časy sa menia s nimi i ľudia a situácie, ktorými denne prechádzame. Aj moja študentská situácia ma priviedla k myšlienke zaobstarať si túto zaujímavú vecičku, a to hneď z niekoľkých dôvodov.

V prvom rade mi šlo o niečo malé, praktické, ľahko prenosné a zároveň „múdre ako rádio“. Keďže študujem, väčšinu dokumentov pre prácu na seminároch mám v elektronickej podobe (staré známe PDFko). Čítačka je samozrejme super vec, ale keď už investovať, tak do niečoho, čo sa „vyzná“ aj v iných súvislostiach. Tablet teda vyriešil moje problémy v prvom rade s uskladňovaním dokumentov, a teda ušetril moje kríže od nosenia kníh v kabelke či vaku. Ide samozrejme hlavne o veľkosť pamäťovej karty, ale i bez nej sa do vnútornej pamäte „tabletky“ toho zmestí habadej. A najlepšie je, že okrem dokumentov do školy tam môžem uskladniť i svoje milované e-booky, a teda keď ma prestane baviť štúdium, na pár minút si môžem odskočiť do svojho imaginárneho literárneho sveta a oddýchnuť si od faktografie.

ASUSMemoPad10

Ďalšou neskutočnou výhodou, ktorú mi tablet priniesol, je jeho ľahká manipulácia pri surfovaní na internete. Teraz už máte wifi v každej druhej kaviarni (a dokonca aj v MHD! Jupí!), a teda kedykoľvek si môžem pozrieť čokoľvek, čo chcem či potrebujem na obrazovke s úžasným rozlíšením a nenormálne jednoduchým ovládaním. Len posúvam a posúvam a posúvam. Aha, už mi doniesli kávu. Chlipnem si a surfujem ďalej.

V neposlednom rade musím vyzdvihnúť i fakt, že napriek tomu, že som v prvých momentoch váhala nad kúpou tejto vymoženosti (keďže som zásadne proti násilnej modernizácii sveta), som šťastná, že ho mám a nijak nezmenil môj postoj k svetu. Áno, netreba to preháňať s modernými záležitosťami, ale prečo si nezjednodušiť život, keď sa dá? A ak môžem mať svoje milované knihy poruke kedykoľvek a kdekoľvek, nie je o čom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.