Svetlo na balkón

Balkón je ideálne miesto na krátky pobyt na čerstvom vzduchu, keď nemôžete alebo nechcete odísť z bytu. Výborne sa na balkóne tiež suší vypraná bielizeň a skvelo sa na nich pestujú balkónové kvety alebo v poslednej dobe módna balkónová zelenina. V bežný pracovný deň sa ale po práci na balkón dostaneme až v čase, kedy je už šero alebo dokonca tma, najviac výrazné je to na jeseň a v zime. Chcelo by to posvietiť si na šnúry alebo truhlíky.


Najčastejší spôsob osvetlenia balkónov, nechať zapnuté svetlo v izbe, skrýva v sebe niekoľko úskalí. Jednak cez žalúzie na oknách nedopadá dostatok svetla na balkón, jednak v tme osvetlená miestnosť láka do vnútra cez otvorené balkónové dvere rôzny hmyz. Ideálnym riešením by bolo osobitné osvetľovacie teleso priamo na balkóne.

Okrem vyriešenia prívodu elektriny by sme museli myslieť pri výbere svietidla aj na potrebnú izolačnú schopnosť proti vode, aby sme pri používaní takéhoto svetla neprišli k úrazu.

Alebo použijeme solárne svetlo s akumulátorom, ktoré pracuje s bezpečným napätím, je vodotesné, nevyžaduje naťahovanie káblov a nabíja sa zadarmo.

mela_magnet

Magnetické solárne svetlo Mela Magnet kruhového tvaru pre lepšie rozptýlenie svetla na väčšiu plochu vieme pomocou dvoch magnetov na zadnej strane prichytiť k železnému sušiaku bielizne, stojanu satelitu alebo priamo na zábradlie balkóna. Alebo s využitím plastového putka zavesiť na šnúru. Či oprieť priamo do truhlíka s balkónovými jahodami. Veď je vodotesné.

solárna lampa mela_magnet

Toto magnetické solárne svetlo má dva stupne intenzity svietenia a režim blikania všetkých desiatich LED diód. Asi nikomu nebudete dávať signály zo svojho balkóna, ale môžete si solárnu lampu zobrať so sebou, keď budete musieť niekam večer v tme ísť. Výdrž na jedno nabitie je niekoľko hodín, v závislosti od zvoleného režimu svietenia.

Úplne vybitá solárna lampa sa na slnku nabije do ôsmych hodín. Stačí ju nechať položenú na parapete okna. Takto bude vaše prenosné osvetlenie vždy pripravené a už nemusíte tápať na balkóne potme medzi šnúrami s bielizňou a polievať vaše obľúbené kvety s rizikom vyliatia vody na dlážku balkóna.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.