Sú pákové batérie úsporné?

Pokiaľ ste nedávno získali byt v paneláku a predchádzajúci majiteľ doň veľa neinvestoval, veľmi pravdepodobne máte v kúpeľni a kuchyni klasické vodovodné batérie a ak bol byt málo používaný, tak sú v ňom ešte pôvodné porcelánové batérie. V lepšom prípade s prefrézovanými sedlami ventilov a vymeneným gumovým tesnením.

Keď ich budete chvíľu pozorne sledovať, neunikne vám kvapkajúca voda. Opotrebovaný uzatvárací mechanizmus vo vnútri batérií a staré tesnenia spôsobujú pretekanie vody cez ventily. Kvapka ku kvapke sa nasčíta a váš ročný účet za vodu je o zopár eur vyšší. Zbytočne.

Ale kvapkajúca voda nie je jediné plytvanie. Keď potrebujete niečo oplachovať, ako často zastavujete tečúcu vodu? Keď si namiešate správny pomer teplej a studenej vody, asi sa ani vám nechce zastavovať vodu na krátku chvíľu a preto ju necháte radšej voľne tiecť. A vaše peniaze spolu s vodu odtekajú do kanála.

Koľko stoja pákové batérie?

Rozhodne menej, ako ušetrená voda, ktorú zachránia. A nemusíte byť zvlášť ekologicky uvedomelý, aby ste si počítali, že ide o vaše ušetrené peniaze. Pákové batérie šetria peniaze tak, že dobre tesnia a pákové batérie nekvapkajú. A tiež tak, že vám umožňujú jednoduchým pohybom vodu pustiť a opäť zastaviť. Bez toho, aby ste zmenili teplotu vody, ktorú ste si pred chvíľou nastavili.

A tak v kuchyni pri umývaní riadu alebo v kúpeľni pri sprchovaní alebo umývaní zubov páková batéria ušetrí veľa vody a tým aj veľa peňazí. A tiež sú pohodlné na ovládanie.

Typy pákových batérií

páková batéria Pri nákupe sa vás bude predavač pýtať na dva parametre. Rozmer je udávaný číslom 10 alebo 15 a značí vzdialenosť v centimetroch rúr na teplú a studenú vodu v stene, kam batériu pripojíte. A druhý parameter je, či má byť páková batéria sprchová alebo nie.

Pokiaľ má páková batéria výtokovú rúru otočnú, je pripojená štandardizovaným závitom a tak si môžete rúru vymeniť za dlhšiu alebo inak zahnutú. Rovnako typizovaný je aj závit na sprchovú hadicu, takže nič vám nebráni použiť dlhšiu, kratšiu, tmavšiu alebo svetlejšiu a k nej ľubovolnú sprchovú ružicu, ak sa vám kedykoľvek zachce urobiť zmenu.

Pákové batérie nie sú len moderným a estetickým prvkom vo vašom byte. Sú hlavne veľmi praktické, bezúdržbové a úsporné.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Jeden komentár k Sú pákové batérie úsporné?

  • vaňové batérie  píše:

    Zdravím, vodovodní baterie (a to jak pákové, tak kohoutkové) jsou úsporné. Dokonce bych si troufl tvrdit, že pákové jsou z vanových baterií ty nejúspornější. Jde samozřejmě o to, zda-li je daná baterie správně nainstalovaná a kvalitní. Lukáš

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.