Ste unavení? Dajte si horčík

Horčík zodpovedá až za 300 fyziologických procesov v našom tele. Bez neho nefungujeme správne. Jedným z prejavov nedostatku horčíku je únava.

Až tretina populácie trpí nedostatkom horčíku

Obvykle o tom, že nám horčík chýba, ani nevieme. Prejavy sú rôznorodé. Prečo nám horčík chýba? Napríklad preto, že sa jeho obsah v potravinách neustále znižuje. Poľnohospodárske postupy dnes znižujú obsah horčíku v pôde a ten potom chýba v potravinách.

S nedostatkom horčíku sa stretávame tiež pri zvýšenej fyzickej aktivite, ak športujeme, sme v strese, žijeme v znečistenom prostredí, pri cukrovke, ak konzumujeme veľké množstvo jednoduchých cukrov (sladkosti a výrobky z bielej múky), taktiež pri vysokej spotrebe živočíšnych tukov a bielkovín.

K čomu nám horčík je?

Horčík znižuje mieru únavy a vyčerpania. Podieľa sa na správnej činnosti svalov aj nervovej sústavy. Podieľa sa na syntéze bielkovín aj procesoch delenia buniek. Je dôležitý pre elektrolytickú rovnováhu aj energetický metabolizmus. Horčík udržuje správny stav našich kostí a zubov.

Na minerálky nespoliehajte. Dajte si doplnok stravy s horčíkom

V prirodzenej strave je horčíku stále menej. Nachádza sa predovšetkým v strukovinách, v semenách, obsahujú ho orechy, ovsené vločky, banány, ďatle, figy, sušené marhule, niektoré ryby. Taktiež celozrnné obilniny.

Kvalitným doplnkom stravy s horčíkom je Horčík 200 mg od Naturvita. Ide o prípravok, ktorý sa odporúča užívať pri zvýšenej fyzickej námahe, pri strese, v tehotenstve aj počas dojčenia, či pri problémoch s cukrovkou. Pozitívne pôsobí proti stresu, únave a spolu s vápnikom sa podieľa na udržiavaní pevných kostí. Doplnok stravy Horčík 200 mg kúpite za výhodnú cenu v e-shope Greenlike.sk.

Koľko horčíku denne potrebujeme?

Deti do 3 rokov 80 mg, od 4 do 8 rokov 130 mg a od 9 do 13 rokov 240 mg. Muži 410 a 420 mg, ženy 310 až 320 mg, avšak v tehotenstve až 400 mg.

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.