Sťahovanie: Na čo si dať pozor pri výbere firmy?

Niekto sťahovanie prirovnáva ku katastrofe: „Je lepšie vyhorieť, ako sa sťahovať,“ iný berie sťahovanie celkom v pokoji ako súčasť bežného života. Ako ste na tom vy? Postretlo vás niečo podobné? Alebo sa dokonca chystáte zmeniť bydlisko? V tom prípade sa vám možno bude hodiť pár rád, ako sa na také sťahovanie pripraviť.

Veľká chvála a sľuby nemusia platiť

Stačí len zadať do internetového vyhľadávača, kliknúť a okamžite sa vám ponúkne veľa sťahovacích firiem. Každá z nich sa pritom tvári ako tá naj, naj. Chváli sa, až brnia uši. Sú výhodní, lacní, spoľahliví, flexibilní a profesionálni, alebo ešte lepšie všetko toto dohromady. Avšak je potrebné podotknúť, že nie vždy spĺňajú všetko, čo tak okázalo sľubujú. Veľká časť z nás sa mnohokrát za život nesťahuje, takže nám chýbajú skúsenosti, podľa ktorých by sme ponuku boli schopní posúdiť. Málokto má na firmu, ktorú si zvolí, referencie od kolegov, známych či priateľov. Práve toto sťahovacie firmy často využívajú. Akosi sú uzrozumené s tým, že sa budete sťahovať raz a koniec. Nemajú preto potrebu snažiť sa a udržať si vás ako zákazníka aj v budúcnosti. Preto sa môže stať, že svoju prácu odfláknu, zneužijú vašu neskúsenosť alebo dokonca dôveru. Ako sa preto vyhnúť zlým skúsenostiam? Ako si správne vybrať sťahovaciu firmu?

Cena sa dá stanoviť len osobnou prehliadkou

Posvieťme si na to, čo nám môže signalizovať, že sa nejedná práve o príliš solídnu firmu.
Ak vám niekto je schopný a ochotný vychŕliť konečnú cenu rovno v telefóne, je to podozrivé. Najskôr to tak v skutočnosti nebude. Pripočítajú sa potom ďalšie dodatočné náklady, napríklad za sťahovanie ťažkých bremien atď. Rozhodne to nepôsobí seriózne. Navyše sťahovacia firma počíta s tým, že nepôjde o konečnú cenu. Vy nebudete mať presnú predstavu, z čoho budú prameniť následné nedorozumenie. Seriózna a skúsená firma pošle svojho pracovníka, ktorý prezrie všetko, čo bude treba odsťahovať, preberie s vami prípadné úskalia sťahovania. Až na týchto základoch je možné určiť približnú cenu za sťahovanie, ktorá by mali platiť, alebo sa len nepatrne líšiť od výslednej ceny. Ak bude prehliadka len letmá a pracovník sa bude oháňať tým, že „to zvládneme“, neveští to tiež nič dobré.

nakladak

Veci, ktoré pôsobia nedôveryhodne

Práve tak by ste si mali dať pozor, ak požadujú zálohu. Obvykle sa platí po vykonaní práce. V strehu by ste mali byť, pokiaľ nie sú ochotní poskytnúť vám na seba referencie. Nechcú dopredu nič písomne ​​potvrdiť a nie sú schopní dopredu pripraviť potvrdenú zmluvu alebo objednávku na danú zákazku. Prípadne dokonca keď požadujú podpísať bianko zmluvu. Vety typu „dostanete ju potvrdenú v deň sťahovania“ sú v serióznom obchodnom vzťahu neprípustné. Nebezpečné je aj ich rozprávanie o tom, ako sú poistenie proti všetkému, keď vám to nie sú schopní nijako dokázať. Veľmi nedôveryhodne pôsobí, ak nemajú žiadnu prezentáciu na webe a vôbec je veľmi zložité ich akokoľvek „vystopovať“ a skontaktovať. Solídna firma nemá problém s tým ponúknuť ľuďom dostatočné referencie, popísať svoju činnosť a uviesť svoje sídlo. Všeličo napovie aj vaša osobná návšteva. Môžete posúdiť parkovisko, autá a kancelárie firmy, ideálne je stretnutie sa priamo s majiteľom, čo by u menších firiem nemal byť problém.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.