Správne vybrané obliečky rozžiaria spálňu a schladia počas tropických nocí

Počas horúcich letných nocí mnohí z nás odkladajú periny do perináka a spia iba pod prázdnymi obliečkami. O to viac pozornosti by ste preto mali venovať ich výberu.


S obliečkami je každý spáč v bezprostrednej blízkosti, takže by vždy mali byť z príjemného materiálu a čisté. Navyše hygiena je hlavným dôvodom, prečo sa obliečky vôbec používajú. Chránia totiž vankúš a perinu pred znečistením.

Nesmieme ale zabudnúť ani na estetickú funkciu. Správne zvolené obliečky doladia vašu spálňu a keď ju vymaľujete, nie je nič jednoduchšie ako kúpiť nové. Podľa čoho ale vyberať?

Správny materiál je v lete základ

V prvom rade je to samozrejme rozmer. Obliečky na perine a vankúši nesmú visieť, tiež ich na ne ale nemôžete pchať násilím. Druhým bodom je materiál, pričom najčastejšie narazíte na tieto tri:

  • Bavlna: z bavlny je úplná väčšina obliečok a je to dobre. Ide o ľahký a priedušný materiál, ktorý nerobí problémy ani alergikom a astmatikom. Na obliečky zo 100% bavlny môžete naraziť aj v krepovej úprave, ktorá sa nemusí žehliť.
  • Satén: satén je materiál s vysokým leskom, veľmi však záleží na tom, či ide o bavlnený satén či takzvaný „umelý“. Kým bavlnený je ideálnym materiálom na leto (je ľahký, hebký a chladí), umelý kvôli nepriedušnosti neodporúčame.
  • Mikrovlákno: kvalitné obliečky zo 100% mikrovlákna na omak nerozoznáte od hodvábu. Navyše nestrácajú farby a nemusíte mať obavy ani z toho, že by v lete nedýchali. Mikrovlákno je kvalitný materiál, ktorý rýchlo schne, nekrčí sa a je vhodný aj pre alergikov. Skrátka naozajstný hit tohto leta!

Sleeping Girl on the bed

Nezabudnite na správne zvolené farby

Určite už ste počuli o rozdelení farieb na teplé a studené. Na leto sú ideálne tie studené, ako je modrá, zelená a fialová. Každá farba má ale rôzne odtiene, takže sa nemusíte vzdávať ani obľúbenej ružovej.

Ideálne letné obliečky sú teda napríklad obliečky z bavlneného saténu v odtieňoch zelenej a tyrkysovej alebo modré obliečky z mikrovlákna. Máte radi klasiku? Vyberte si obliečky zo 100% bavlny s potlačou.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.