Správna podlaha do každej miestnosti

Zariaďujete svoj nový holobyt alebo vás čaká rekonštrukcia staršieho bytu? Dôležitým prvkom bytu sú podlahy. Majú svoju úlohu nie len v estetickej stránke bytu, ale nemenej dôležitá je ich funkčnosť. Preto aj výber podlahy musíme realizovať z dvoch uhlov pohľadu. Aby sa typ podlahy hodil do konkrétnej miestnosti a aby jej vzhľad ladil s ostatným vybavením miestnosti a bol súčasťou nášho štýlu.


Vzhľadom na relatívnu ľahkosť montáže a dostupnosť širokej škály vzorov sú medzi ľudmi obľúbené laminátové podlahy. Vyrábajú sa pre obytné miestnosti aj obchodné a kancelárske priestory s vyššou prevádzkovou záťažou. Ak uvažujete laminátovú podlahu položiť do vstupnej haly, určite zvoľte práve túto verziu. Do spálne alebo obývacej izby sa montujú druhy určené pre nižšiu záťaž, ale keď nechodíte po byte v topánkach, v ktorých ste chodili vonku, môžete touto voľbou výrazne ušetriť.

Menej vhodný je tento typ podlahy do kuchyne, kde hrozí jej znečistenie vodou vrátane horúcej a inými potravinami pri príprave jedál. Nevyhnutnosť častého a a jednoduchého očistenia si vyžaduje iný typ podlahovej krytiny. Obľúbené sú preto dlažby a komu vadí ich studený dotyk, tak vyberá medzi vinylovými podlahami. Na prvý pohľad môžu pripomínať starý gumolit, no sú z úplne iných surovín a na výber máte z mnohých vzorov, vrátane tých, ktoré imitujú drevenú podlahu.

Ak ste prepadli kúzlu drevených podláh ale odmietate ich imitácie, kvalitné parkety z pravého dreva vám prinesú radosť. Obzvlášť vhodné sú obývacích izieb, ale mnohí ľudia ich používajú aj v spálňach. Pri správnej starostlivosti, ktorá zahŕňa nie len lakovanie, ale aj občasné ošetrenie povrchu a preleštenie, sa vám odvďačia nie len trvalou krásou, ale aj dlhou životnosťou.

Vhodne vybraný druh podlahovej krytiny zníži vaše nároky na jej údržbu a urobí váš pobyt doma príjemným. Podlaha spolu s nábytkom dodá každej miestnosti jej osobitého ducha.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.