Spoznajte nové kultúry pomocou jedla

Určite viete, že mnohé kultúry a krajiny majú iné zvyky a rovnako tak sa inak stravujú. Jedia alebo naopak nejedia isté druhy potravín, ktorým by sme sa možno my, stredo európania čudovali. Ak chceme niektoré netradičné jedlá ochutnať, stačí vycestovať, no niekedy je dnes ľahšie sadnúť za počítač a nájsť si recept z tej danej kultúry. Na internete nájdete snáď všetky recepty sveta a tak určite nebude núdza vyhľadať aj nejaký menej známy.

No potom sú tu iné veci, ktoré neodmysliteľne patria ku kultúram a to je nakupovanie tak rozličnými spôsobmi. Napríklad v niektorých častiach Afriky sú trhy kde kurence či morky predaj ktorých tam je na vysokej úrovni, vám zarežú priamo pred očami. Takže o čerstvosti produktov nemožno pochybovať. Je viac než isté, že atmosféru takéhoto predaja vám nezaručí žiadna internetová stránka. To si musíte jednoducho zažiť. Rovnako ako v Indii či Ázii zažijete trhy kde vám ponúkajú na tanier množstvo chrobákov, na ktorých si miestny pochutnávajú jedna radosť. Ak ste sa teda rozhodli, že by bolo fajn zmeniť trochu kuchyňu, alebo teda skôr spôsob prípravy jedál, mali by ste si vybrať destináciu, kúpiť letenku a zaplatiť hotel, pretože sa môžete snažiť akokoľvek, niektoré veci jednoducho nenapodobníte. A k nim určite patrí atmosféra, ktorú každá krajina ponúka. Odhoďte zábrany a pustite sa do niečoho nového, do objavovania pestrých chutí tohoto sveta a odhoďte uniformu v ktorej varíte a zažívate dokola to isté.

Upustite uzdu fantázii a možnostiam, ktorými vás láka svet von z komfortu našich domov v ktorých aj tak nezažijeme nič nové. Veď si to priznajme, neláka vás v týchto ešte stále uzimených dňoch niečo exotické? Ovocie, ktoré je u nás v lete rovnako z dovozu ako v zime? Uvidíte, že ak ochutnáte kokos priamo spadnutý zo stromu či práve odtrhnutý ananás, budete milo prekvapení a až vtedy naplno oceníte chuť ovocia. A tak je to s každým jedlom.Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.