Spať ako vatičke môžete nie len doma

Situácia minulých rokov ukázala, že je výhodné mať okrem bytu aj ešte jedno miesto na bývanie, pokiaľ možno na vidieku či priamo v prírode. Chata v lese alebo chalupa pri rybníku poskytuje nielen potrebnú izoláciu, ale aj priestor na relax a celkové upokojenie. Pokojnejší život ponúka aj opravené bývanie na vidieku. Okrem samotnej podlahovej plochy, na rozdiel od bytu, máte mimo mesta k dispozícii aj svoju záhradu alebo ostatné priestory v prírode.

Dá sa celkom oprávnene očakávať, že s nastupujúcim chladnejším a vlhkejším počasím sa môže vyskytnúť zákonom vynútená potreba stráviť či už sám alebo s rodinou určitý čas v izolácii od iných ľudí. Rovnako tak sa môžete sami rozhodnúť, že už máte toho „blázinca v meste“ dosť a budete chcieť stráviť nejaký čas na mieste, kde je „svet ešte v poriadku“. Vidiecke sídlo, chalupa na dedine alebo chata pod lesom sú pre takéto prípady ideálne a kto v minulosti neľutovať peniaze aj námahu a také miesto si nielen zaobstaral, ale aj udržiaval či zvelebil, je v súčasnej dobe vo veľkej výhode. Vidiek síce neponúka mnohé luxusné pôžitky, na ktoré sú obyvatelia miest zvyknutí, zato okrem čistejšieho vzduchu a hocikedy nižších životných nákladov ponúka aj menšiu hustotu obyvateľov a aj v čase koronakrízovej môžete so susedmi prehodiť pár slov alebo aj „spoločne“ grilovať, sic každý na svojom dvore, ale oddelení latkovým plôtikom a bezpečnou vzdialenosťou. No povedzte, kto z ľudí v paneláku to má?

Ak ste objavili romantiku v skromnejších podmienkach stolovania, prebývania a nocovania vo svojom druhom sídle, teraz nastal čas to zmeniť. Je totiž rozdiel vyraziť si na chalupu na predĺžený víkend a po pár nociach na starej posteli so starou perinou ako zo starých filmov sa vracať do pohodlia panelákového bytu a stráviť takto mesiac či dva. To vás môže celkom rozbolieť chrbát zo starého matraca, piatu noc už čúhajúci palec spod starej periny prestáva byť „rustikálny“ a vôbec, keď sa človek dobre nevyspí, je celý deň nevrlý a ani tá práca na záhrade alebo v kôlni ho tak nebaví.

Takže keď vás napadne vylepšiť vidiecke bývanie o novú televíziu, rýchlejší internet alebo spotrebiče do kuchyne, nezabudnite, že tretinu života strávite v posteli. A malo by to byť v pohodlnej posteli. Nemusíte ju práve vyhodiť a kupovať novú. Veľakrát stačí vymeniť „spotrebný materiál“. Teda matrac, ak je už starší a vyležaný a tiež páperové prikrývky a páperové vankúše. Tak budete spať nielen na pohodlnom povrchu, ale aj hlavu budete mať správne podoprenú, aby vás ráno nebolel krk. A nenachladnete, keď si kúpite veľkosť prikrývky podľa vašej postavy aj postele.

Častým nešvárom býva zužitkovať na chalupe staršie vybavenie z hlavnej domácnosti a novo vybaviť svoj byt. Možno je to dobré urobiť s obľúbeným hrnčekom s urazeným uchom, možno to nevadí pri oprýskanej panvici na stejky, ale s lôžkovinami? Pokiaľ vám doma už nie sú dosť dobré, pretože sú staršie a opotrebované, budú dosť dobré na vidieku? Len preto, že tam k vám (takmer) nikto nechodí a nevidí ich? V posteli predsa spíte vy, vy si máte v nej oddýchnuť a nie vstávať ráno ako dolámaný. Preto nešetrite na nepravom mieste a aj do svojho druhého domova si doprajte kvalitu. Dnes naozaj neviete, koľko času tam budete musieť stráviť. A potom bude neskoro si nadávať, že ste mali niečo urobiť skôr.

Keď už budete pri tom zariaďovaní, nezabudnite doplniť nejaké zásoby trvanlivých a konzervovaných potravín aspoň na pár prvých dní. Nech naozaj spíte pokojne, keď sa do druhého domova budete presúvať v neplánovanom čase. Veľa vecí je možné dnes kúpiť online s doručením kuriérom na akúkoľvek adresu, s potravinami to také byť nemusí. Aj keď v dedine je malý obchodík, tiež môžu mať pre karanténu zatvorené alebo môžu nastať problémy so zásobovaním. Preto je dobré byť pripravený, hoci budete mať s niekým dohodnuté, že si vzájomne pomôžete a potraviny doveziete. Pár dní by však nemalo robiť problémy ani keď vás „lavína odreže od sveta“.

Pamätajte, že šťastie praje pripraveným a kto si ako ustelie, tak bude spať. Tam vám prajeme veľa šťastia a pokojný spánok.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.