Spálňový nábytok dodá vašej miestnosti vzhľad, posteľ a matrac zase kvalitný spánok

Spálňa je miestnosť, ktorú nie úplne každý má. Zariaďovať si ju môžete až vo chvíli, kedy má váš byt tri a viac miestností. Ak nebudeme samozrejme počítať kuchyňu, záchod a kúpeľňu. Ak bývate v malom byte, musíte sa zmieriť s tým, že máte iba obývaciu a detskú izbu. Až pri väčšom byte sa môžete lepšie obzerať. Poďme si zaobstarať skvelý nábytok určený práve pre tieto miestnosti a uvidíte, ako sa vám bude lepšie zaspávať.

Vyberáme nábytok do spálne

V prípade, že máte dispozične väčší byt, možno si v ňom zariadiť spálňu. Potom je táto miestnosť považovaná za jednu z najdôležitejších, teda aspoň pre vás a partnera. V spálni budete tráviť väčšinu svojho dňa, hoci sa to nemusí na prvý pohľad zdať. Je síce pravdou, že spoločný čas budete tráviť v obývacej izbe, ale spať budete s najväčšou pravdepodobnosťou v spálni. Spánok by mal trvať minimálne osem hodín. Tu vidíte, že sa jedná o jednu tretinu dňa. Spoločne sa pozrieme na jej samotné vybavenia.

V spálni budete rovnako ako v obývacej izbe potrebovať nábytok. Na rozdiel od obývacej izby vám tu postačí posteľ, nočné stolíky a menšia skriňa. To, čo z miestnosti bude robiť spálňu je prevažne matrac a kvalita postele. Tá by nemala byť podceňovaná. Nezáleží na tom, pre aké nočné stolíky alebo skrine sa rozhodnete. Nábytok bude každopádne svoj účel spĺňať. Dôležitá je kvalita spánku, ktorá sa často odvíja od matraca a postele.

Nábytok voľte jednoduchý a funkčný

Čo sa týka nábytku, tu je možné zvoliť veľa variantov. Dnes existujú priamo kompletné sety, takže ich ľahko môžete mať v jednom štýle. Reč je o skrini a nočných stolíkoch. U postele už musíte byť s výberom opatrnejší. Tu totiž bude záležať na tom, ako sa potom vyspíte.

Z predchádzajúcich odsekov viete, že na kvalitu spánku má obrovský vplyv matrac. Okrem neho sa budete musieť viac zamerať na samotnú posteľ, a to vrátane roštu. V prvej fáze sa zamerajte na svoju váhu, podľa ktorej sa následne bude odvíjať výber matraca. Pri spaní dvoch ľudí si vypočítajte pochopiteľne priemernú vašu váhu. Tuhšie matrace sú určené pre váhovo ťažších ľudí, a naopak mäkšie zase pre ľudí s nižšou váhou. Na výber je niekoľko druhov, od pružinových, cez penové až po tzv. sendvičové. Odporúčame váš výber smerovať k tým penovým pre pohodlný spánok.

Na záver opäť postele a matrace

Okrem iného je nutné zamerať sa aj na dĺžku postele. Je lepšie zvoliť o niečo dlhšiu posteľ, než aby vám následne trčali nohy. Celé telo by malo byť počas režimu spánku v rovine. V momente, keď by vám neustále padali nohy, môžete sa v noci často budiť. To by viedlo k rušivému spánku, ktorý nie je príliš zdravý. Na záver by sme chceli dodať, že posteľ by mala byť prispôsobená vašej matraci a nie je na mieste tu šetriť. Nespoliehajte na to, že vám váš problém vyrieši čisto len matrac.

Kvalitný matrac je jedna vec, avšak kvalitná posteľ vec druhá. Ak dodržíte pri výbere všetky kroky, váš spánok sa razom premení k lepšiemu a vy sa tak v noci nebudete niekoľkokrát budiť.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.