pes tagged posts

Človek a psia reč

Je skutočne ťažké komunikovať s niekým, kto hovorí iným jazykom. A čo je horšie, aby ste psom porozumeli, musíte s nimi hovoriť v ich reči, teda rečou tela a výrazov tváre. Väčšina pánov to nerobí, a tak vzniká veľa problémov a nedorozumení. Pritom si stačí všimnúť iba niekoľko základných signálov a nepochybne budete vedieť, kedy je pes vystrašený, kedy je agresívny a kedy je šťastný.

čítať viac

Problémoví nie sú len chovatelia psov

Na mnohých chovateľov psov v mestách majú ich susedia ťažké srdce. Nie len, že ich štvornohí miláčikovia pobehujú po uliciach a parkoch bez náhubkov a často bez vodítok, a venčení sú skôr psíčkári, ako psi, ale často sa nedá vyhnúť výkalom na chodníkoch a v tráve aj napriek jasne definovaným povinnostiam v zákone. A týka sa to nie len sídlisk, ale aj štvrtí rodinných domov. Vedeli ste ale, že oveľa väčšie problémy skrýva chov iného domáceho miláčika? Najmä pre susedov.

čítať viac

Chcete pre svojho psíka to najlepšie? Vyberte mu pohodlný pelech

Občas sa aj psík potrebuje schovať pred okolitým svetom a oddýchnuť si, aby načerpal nejakú energiu. Práve pre takéto príležitosti by mal mať pripravený pelech, v ktorom ho nebude vôbec nikto rušiť. Súčasný trh je pestrý, pričom ponúka nepreberné množstvo alternatív. Siahnuť môžete po prepravke, klietke, pelechu, poduške i vankúši. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, ako pri výbere pelechu postupovať, aby ste vybrali čo možno najlepšie riešenie.

čítať viac

Aj pes potrebuje svoje miesto

V každom byte sú priestory spoločné pre všetkých členov domácnosti a potom osobitné miesta, ktoré slúžia len jednému jej členovi. Kuchyňu a kúpeľňu máme spoločné, no každý spíme vo svojej posteli. Aj v obývačke máme svoje obľúbené miesta, kde trávime čas s knihou, časopisom alebo pri sledovaní televízie. A výnimkou by nemal byť ani náš štvornohý miláčik.

čítať viac

Pes v paneláku? Áno, ide to!

Sme národ milovníkov psov, mačiek a domácich maznáčikov vôbec. Psíkov je u nás ohromné množstvo a veľa z nich sa udomácňuje aj panelákových bytoch. Ako vybrať najvhodnejšiu rasu psa do paneláku a aké úskalia vás pri chove psa v panelákovom byte môžu stretnúť?

čítať viac