Sklené dvere sú hitom poslednej doby

Stále premýšľate nad tým, ako vylepšiť interiér svojho bytu, ale žiadne nápady zatiaľ nemáte? Za to však máte pocit, že ste vyskúšali naozaj všetko? Čo sa takto zamerať na sklenené dvere. Tie sú v poslednej dobe obrovským trendom. V nasledujúcich odsekoch vám o nich povieme bližšie informácie. Rozhodne sa nemáte čoho báť, nejedná sa totiž o klasické sklo, ktoré sa rozbije vo chvíli, keď sklenené dvere namontujete. Poďme sa na tento dizajnový prvok pozrieť bližšie.

Sklenené dvere sú novým trendom v interiéroch

V prvom rade je potrebné vás oboznámiť so sklom. Ako sme už naznačovali v predchádzajúcom odseku, nemáte sa rozhodne čoho báť. Ak máte doma malé deti a sklenené dvere odmietate z toho dôvodu, aby sa nerozbili, môžete zostať pokojní. Skutočne nejde o klasické sklo. Sklo, ktoré sa dáva do dverí je tvrdené a maximálne bezpečné, takže ľahko ho možno využiť aj v domácnostiach, kde sa nachádzajú menšie deti. Je dôležité sa zoznámiť aj s tým, že aj toto tzv. kalené sklo môžete rozbiť. Výhodou je však fakt, že sa po rozbití nevytvára ostré črepy.

Rozbitie tohto skla však nie je vôbec jednoduché. Ak by sa tak ale stalo, vaše deti sa neporežú, pretože ako sme uviedli v odseku vyššie, nevznikajú žiadne ostré črepy. Teraz sa pozrieme na výhody sklenených dverí. Tou prvou je optické zväčšenie miestnosti. Sklo je priesvitné, a tak sa vám opticky bude zdať, že sú miestnosti väčšie. Okrem toho spočíva ďalšia výhoda v presvetlení miestností. Žiadne iné dvere vám toto nikdy nedocielia. Pre optické zväčšenie priestoru a svetelnosti je teda dobré zvoliť sklenené dvere.

S čím musíte u sklenených dverí počítať?

Sklenené dvere nemajú takú izoláciu, ako iný typ dverí. Táto izolácia sa týka predovšetkým akýchkoľvek zvukov a tepla. Ak teda v jednej miestnosti kúrite a v tej druhej nie, ľahko môže dochádzať k spájaniu teplôt. Inými slovami v miestnosti, kde kúrite bude o niečo nižšia teplota, než s ktorou ste počítali. Je to práve z toho dôvodu, že nedochádza k tak prepracovanej izolácii. Vopred si teda musíte určiť, kde sklenené dvere nainštalujete. Skúste sa zamerať na miestnosti, u ktorých vám vyššie popísané fakty nebudú ani v najmenšom vadiť. Sklenené dvere v žiadnom prípade nie sú určené k inštalácii po celom byte.

Vyberte si teda miestnosti, kde vám sklenené dvere zapadnú a zároveň vám nebude vadiť, že nedosahujú tak dokonalej izolácie tepla a zvukov. Ďalej je nutné vedieť, že inštalácia sklenených dverí sa prevádza do špeciálnych zárubní. Nepočítajte s tým, že vám teda budú stačiť klasické pánty. Na druhú stranu sú sklenené dvere odolnejšie a ponúknu vám tak dlhšiu životnosť. Okrem iného sú veľmi tiché a ľahko sa dajú otvárať alebo zatvárať, a to ako u klasických dverí, tak pojazdových. Je to vďaka príjemnejšiemu a ľahšiemu materiálu, hoci sa to nemusí na prvý pohľad javiť.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.