Príroda až do bytu? Prečo nie!

Bývanie v byte má rad výhod, ale ak máte radi prírodu, potom vám v meste bude zrejme chýbať. Ak sa vám cnie po krásnej zeleni a vôni dreva, môžete si kúsok prírody vytvoriť priamo u vás v byte. A nie je to vôbec nič zložité, stačí trocha kreativity a hlavne sa toho nebáť.

Rastliny

K prírode neoddeliteľne patria rastliny všetkého druhu a farieb. A jednoducho si ich môžete priniesť až do vlastného bytu. Môžete si ich rozmiestniť vo kvetináčoch všade po byte a vytvoriť tak dojem neusporiadanej prírody. Krásnym dekoračným prvkom sú ale aj závesné kvetináče, ktoré zavesíte na strop a kvety vám tak budú visieť vo vzduchu. Vybrať si môžete z rôznych štýlov a svoju domácnosť tak oživiť originálnym spôsobom.

Čo keď vám ale chýba záhradka? Žiadny problém! Vyrobiť si ju môžete aj doma. Stačiť vám bude drevená paleta a netkaná textília. Paletu postavte do vertikálnej polohy rovnou časťou k stene a pripevnite, aby vám nespadla. Vybite nadbytočné stredové dosky a pripevnite ich zospodu tak, aby vám vzniklo niečo ako hrantíky. Do tých vložte netkanú textíliu a pripevnite ju k drevu sponkovačkou či klincami. Zasypte priehradky hlinou a môžete začať sadiť. Vhodné je to ako na rôzne druhy kvetov, tak na bylinky.

Drevo

Drevo je bezpochyby materiál, ktorý vášmu bývaniu dodá šmrnc a budete sa cítiť zase o niečo bližšie k prírode. Možností, ako drevené prvky zakomponovať do interiéru, je opäť niekoľko. Dobre vyzerajú poličky z poriadneho kusu masívneho dreva, ktoré môžete využiť v ktorejkoľvek miestnosti. Využiť môžete rôzne drevené dekorácie na stenu, alebo drevom rovno celú stenu obložiť. Ak zoženiete väčší kus nejakého polena, použite ho namiesto konferenčného stolíka a uvidíte, ako skvele to bude vyzerať.

Možno pri svojej prechádzke lesom nájdete na zemi poriadny kus vetvy. Vezmite ju so sebou, postavte niekam do rohu a namotajte na ňu závesnú žiarovku na šnúre. Alebo vetvu zaveste do stropu vo vodorovnej polohe a budete tak mať štýlové svietidlo trebárs priamo nad jedálenský stôl.

Prírodné farby

Nemusíte si domov nosiť priamo hlinu alebo vetvy z lesa, aby ste si v byte navodili príjemnú prírodnú atmosféru. Stačí použiť prírodné farby, či už na steny, nábytok, alebo dekorácie. Zlaďte všetky detaily a vytvorte tak dojem harmónie a čistoty. Použite bielu, hnedú a béžovú a nebojte sa farby doplniť zelenými rastlinami. Aj také detaily dokážu divy.

Kameň

Áno, aj kameň patrí medzi prírodné materiály. Nie je tak teplý ako drevo, ale pôsobí príjemným dojmom. Či už využijete kamennú dlažbu a obklady, alebo byt vyzdobíte kamennými dekoráciami, bude to vyzerať dobre. Zohnať môžete napr. kamenné sviečky, alebo si do vázy nasypte drobné kamienky. Popustite uzdu fantázii a pustite sa do toho! Ak máte doma krb, obložte ho kameňom. Chladný kameň bude v kombinácii s teplým praskajúcim ohňom pôsobiť veľmi príjemne.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.