Prenájom bytu v Bratislave

Pre mnohých ľudí je snom získať prácu v Bratislave. V ich rodisku je často práce málo alebo je zle platená. Presťahovanie sa do hlavného mesta pre nich znamená nie len uplatnenie v odbore, ale aj vyššiu mzdu a tým možnosť splniť si ďalšie svoje sny. Najprv však je treba vyriešiť hlavný problém. Získať vhodné bývanie.

Pre človeka, ktorý práve prišiel do Bratislavy, nie je reálne kúpiť si byt. Jednak preto, že nepozná dobre mesto a jeho možnosti, jednak na začiatku kariéry nie je isté, že tu aj ostane. A v neposlednom rade je to cena bytov, ktorá ich robí ťažko dostupnými. Preto je podnájom v Bratislave výhodným riešením pre začiatok, najmä pre samostatného mladého človeka.

Pre ľudí z malých miest môžu byť ceny za prenájom v Bratislave šokujúce. Sumy medzi 450 až 700 eur mesačne za byt v paneláku presahujú mesačnú mzdu v menších mestách. Pre začiatok je preto vhodné uvažovať, či nie je výhodnejší prenájom izby v Bratislave, čo výrazne zníži náklady v prvých mesiacoch. Človek sám môže zdielať kuchyňu a kúpeľňu s ostatnými spolubývajúcimi a medzitým si pohľadať byt na podnájom tak, aby spĺňal jeho nároky na veľkosť, zariadenie a najmä lokalitu. Pretože lacný podnájom ďaleko od pracoviska nevyváži každodennú stratu času pri dochádzaní cez celú Bratislavu a náklady s dopravou spojené.

Vysoké ceny nájmov v Bratislave majú na svedomí najmä realitné kancelárie. Výhodnejšie je hľadať svoje bývanie na stránkach súkromnej inzercie podnájmov na stránke prenajom-bratislava.eu. Okrem nižšej ceny za nájom môžete získať často aj výhodnejšie podmienky a dohodnúť si aj zariadenie bytu či možnosť neskôr si zaobstarať vlastný nábytok a spotrebiče. Bratislava ponúka relatívne veľké množstvo voľných bytov, len treba hľadať na správnom mieste. Keď sa vám začne v hlavnom meste dariť, získate dobrú pracovnú pozíciu s dobrým ohodnotením a založíte rodinu, vtedy má význam uvažovať o kúpe vlastného bytu. Dovtedy ale je podnájom výhodným riešením.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.