Prečo zaobstarať latexovú matrac?

V súčasnej dobe ponúka trh matracov pestrú škálu matracov vyrobených z najrôznejších materiálov líšiace sa cenou i vlastnosťami. Medzi najluxusnejšie, najkvalitnejšie a tiež aj veľmi obľúbené patria latexové matrace, ktoré síce patria do vyššej cenovej hladiny, ale ponúka rad výhod. Sú bezpochyby veľmi dobrou voľbou pri nákupe novej matraca. Poďme si predstaviť ich prednosti, ale aj slabšie stránky, ktoré sme pripravili spolu s p.Grossmannem, majiteľom jednej z najväčších firiem na výrobu zdravotných matracov v našich končinách.

Latexové matrace sa vyrábajú z prírodného i syntetického latexu. Prírodné poskytuje matracom prírodný charakter, syntetický latex potom prírodný latex obohacuje a dodáva mu trvanlivosť a odolnosť. Najkvalitnejšia je ale jednoznačne matrac zo 100% latexu.

 


Jana 100% prírodný latex, cena: 274,- € (www.grosmann-matrace.sk)

Jana 100% prírodný latex, cena: 274,- € (www.grosmann-matrace.sk)

P.Grossmann nám oznámil výrobný proces latexové matrace. Latex odlieva do foriem, čím sa zabezpečí absolútne rovnaké vlastnosti po celej ploche matraca.

Aké sú výhody latexových matracov?

Latexové matrace ponúka nespočetné množstvo pozitívnych vlasnosti. Tými sú najmä:

 • priedušnosť,

 • dobré ortopedické vlastnosti,

 • zdravotnú nezávadnosť,

 • vysoká bodová elasticita,

 • dobré termoregulačné vlastnosti,

 • dostatočný komfort,

 • dlhá životnosť,

 • matrac je antibakteriálny a hypoalergénny,

 • nezapácha.

Matrac z latexu perfektne podopiera telo, a to v akejkoľvek pozícii. Je vhodná pre alergikov, pretože sa v nej nedržia plesne, roztoče, ani žiadne ďalšie mikroorganizmy. Keďže sa jedná o prírodný materiál, nevylučuje žiadny pach a je zdravotne nezávadná. Vďaka tvarovej stálosti sa vyznačuje dlhou životnosťou. Latex je vzdušný materiál, ktorý ľahko odvetráva vlhkosť. Počas spánku dochádza k prirodzenej cirkulácii vzduchu okolo tela, čo je pre kvalitný a zdravý spánok veľmi dôležité.

Aké sú nevýhody latexových matracov?

Aby sme len nechválili, aj latexové matrace majú nejaké nevýhody. Koniec koncov, ako ktorýkoľvek iný materiál. Mínusov však nie je veľa.
Medzi nevýhody latexových matracov sa radí:

 • vyššia obstarávacia cena,

 • sú tvrdé,

 • vyššia váha.

Latex je tvrdší materiál, takže nemusí zrovna vyhovovať tým, čo uprednostňujú mäkký povrch. Pre zníženie tuhosti a tvrdosti sa však latex kombinuje s inými materiálmi. Jadro môže byť vystužené doskami s kokosovými vláknami alebo napríklad zo studenej peny, ktorá disponuje vysokou objemovou hmotnosťou. Spoločnosť Grossmann spol. s.r.o. má aj také modely vo svojej ponuke. Napríklad luxusný latexový matrac Xena s kokosovými vláknami kombinovaná so špeciálnym materiálom Biotex alebo latexový matrac Royal vyrobená zo špeciálnej vysoko pružnej studenej peny a 100% prírodného latexu môže byť dobrou voľbou.


Latexová matrace Xena, cena: 280,- € (grossmann-matrace.sk)

Latexová matrace Xena, cena: 280,- € (grossmann-matrace.sk)

Latexové matrace sú rozhodne tým najlepším, čo trh matracov aktuálne ponúka. Ak by ste si ju radi zaobstarali, poobzerajte sa po nej na e-shope www.grossmann-matrace.sk, kde ju zoženiete za výhodnú cenu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.