Prečo vtáky ničia sieťky na oknách?

Vymenili ste na svojom byte staré drevené okná za plastové? Celkom určite ste si dali namontovať aj sieťky proti hmyzu na okná s vyklápaním, aby ste mohli kedykoľvek vetrať a nemuseli sa obávať, že do vášho bytu vletia mušky alebo komáre a budú vás obťažovať. No po čase sa malé vtáčiky pustili do sieťok a vyzobávajú v nich diery? Vari im prestal chutiť hmyz alebo semená rastlín a prešli na syntetickú stravu? Prečo na ne nalietavajú a ničia ich?

Všimli ste si, že tieto ataky na plastové sieťky sa odohrávajú na jeseň? Vonku je chladnejšie a vlhkejšie, krásne leto to nepripomína ani náhodou. Aj tej vtáčej potravy, čo lietala vo vzduchu, je čoraz menej. Ale podozrievať vtáky z vegetariánstva naozaj nemôžeme, oni neprestali poľovať na mušky a iný hmyz. Oni naň stále majú chuť. A preto napádajú vaše sieťky na oknách.

Siete proti hmyzu sa do okien dávajú preto, aby sa hmyz nedostal cez otvorené vetracie okná do miestnosti a neobťažoval ľudí. A sú skutočne účinné, aj keď v lete neustále vetráte, nepotrebujete používať nijaké odpudzovače hmyzu, či už elektrické alebo chemické. Šetríte tak svoje peniaze aj zdravie a v noci sa vyspíte bez vyrušovania bez štípancov od komárov. No keď sa do sietí pustia vtáky, narobia v nich poriadne diery a je po pokoji od hmyzu.

american-kestre

Niektoré mušky sa totiž v lete zaseknú k okách sieťok pri snahe dostať sa do vášho príbytku. A zostanú tam, hoci ich na prvý pohľad nevidíme. No vtáky s podstatne lepšie vyvinutými zmyslami tieto malé mušky v sieťkach vidia a idú si po ne. A aby sa k nim dostali, rozoberú sieťku okolo.

Aby ste im v tom zabránili a ochránili svoje sieťky proti hmyzu pred poškodzovaním, zoberte ich z okien dole a vo vani dôkladne vysprchujte. Odstránite tak drobný hmyz zo sieťok a vtáky nebudú mať dôvod pochutnávať si na muškách na nich a ničiť vám vašu letnú ochranu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.