Prečo kúpiť práčku s invertorovým motorom

Ak ste v poslednej dobe kupovali práčku alebo sušičku, určite ste sa stretli s pojmom invertorový motor. Ak ste sa boli pozrieť na spotrebiče v niektorej z predajní s elektronikou, určite ste nemali problém sa zorientovať, ktorý spotrebič invertorový motor má a ktorý nie. Výrobcovia totiž na výrobky lepia samolepky, ktoré hlásajú typ motora a niekedy aj ich základné výhody, či informáciu o predĺženej záruke na motor. Prečo sa vlastne výrobcovia invertorovým motorom chvália a je naozaj taký skvelý ako hlásajú?

Ako motor funguje?

Klasický motor funguje pomocou uhlíkov, ktoré sa však postupne opotrebovávajú. Tým sa znižuje životnosť výrobku a zvyšuje sa jeho hlučnosť. Určite ste niekedy počuli, aké zvuky dokáže vydávať stará práčka, napríklad u svojich starých rodičov. Preto začali výrobcovia meniť klasický motor za invertorový motor. Ten už nepoužíva uhlíky na prenos energie, ale funguje priamo elektronicky. Takže nám odpadá problém s opotrebovávaním uhlíkov, ktoré by znižovali životnosť výrobku, a to je dôvod prečo nám výrobcovia ponúkajú zadarmo možnosť predĺžiť si záruku pri motore.

Ako funguje predĺžená záruka na motor?

Výrobcovia najčastejšie ponúkajú záruku na 10 rokov, ale je možné sa stretnúť aj s päťročnou alebo dokonca doživotnou zárukou na motor. Pozor si dávajte na podmienky predĺženej záruky jednotlivých výrobcov. Býva napríklad vyžadovaná registrácia na webových stránkach výrobcu. Tiež si riadne prečítajte na čo presne sa záruka vzťahuje, vždy sa jedná iba o funkčné vady a na stránkach bývajú vypísané výnimky, na ktoré sa záruka nevzťahuje. Pokiaľ nesplníte všetky požadované podmienky, vypísané na webových stránkach, o predĺženú záruku prídete.

    Hlavné výhody oproti klasickému motoru

  • tichší chod
  • menšia energetická náročnosť
  • vyšší výkon
  • motor sa menej opotrebováva
  • možnosť predĺženia záruky na motor

Cena práčok s invertorovým motorom

Hoci by sa mohlo zdať, že spotrebiče s invertorovým motorom by mali stáť viac, než s klasickým motorom, nie je to úplne tak. Tie najlacnejšie začínajú už od cca. dvesto eur. Samozrejme je potrebné sledovať aj ďalšie parametre ako iba motor, ale z tohto je jasné, že práčky s invertorovým motorom sú dostupné v každej cenovej kategórii a pri všetkých typoch práčok pre domáce použitie.

Či už plánujete kúpu práčky alebo iného spotrebiča do domácnosti, vždy sa snažte zvoliť výrobok s invertorovým motorom. Už len pre jeho výhody oproti klasickému motoru. Samozrejme to neznamená, že výrobok sa vám nepokazí alebo bude mať životnosť rovnako dlhú, ako je dĺžka predĺženej záruky na motor. Funguje to väčšinou tak, že invertorový motor bude na spotrebiči tá úplne posledná vec, ktorá sa vám na ňom pokazí. Preto je veľmi vhodné zvážiť aj iné parametre spotrebiča. Internet dnes ponúka množstvo porovnávačov a recenzií, na predajniach s elektronikou vám taktiež radi poradia.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.