Prečo je golf pre vás ten pravý a čo vám stačí na začiatok?

Premýšľate nad tým, akému športu by ste sa mali venovať? Ak hľadáte šport, pri ktorom môžete zrelaxovať, nabrať nové zážitky a posilniť svojho ducha, golf je pre vás viac ako vhodný. Šport „bohatých“ je dnes dostupný všetkým spoločenským vrstvám. Prečo by ste si mali zo všetkých športov vybrať práve golf? Čítajte a dozviete sa viac.

Čo je tak špeciálne na golfe?

· Neustály kontakt s prírodou. Čerstvý vzduch a prechádzka pri hre vám dodá patričnú dávku energie a skvelú náladu. Veď komu by sa nepáčilo poznávať rozličné golfové ihriská? Skúmať ich zákutia, terén, lesíky, kopce. Učiť sa poznávať, ako sa aj vietor môže stať pri odpale vaším priateľom a pomôcť vám nasmerovať golfovú loptičku vytúženým smerom.

· Golf sa po celom svete teší obrovskej popularite. Dnes už za golfom môžete aj vycestovať. Hotely v rozličných destináciách si na golfe postavili svoj biznis. Vy môžete presne takýto hotel navštíviť, vychutnať si golf a dovolenku v novom prostredí a zabiť tak dve muchy jednou ranou. Skúste si zahrať hru na pobreží, kde nájdete prekážky v podobe piesočných dún či vodných plôch alebo si kúpte letenku do USA. Práve tam môžete vyskúšať novinku – ihriská púštne.

hráč golfu

· Ako inak, v golfe si to svoje nájdu aj súťaživí jedinci. Pôžitok z toho, ako pri golfe porazíte svojho šéfa alebo nenávideného kolegu, s ktorým neustále súperíte, vám nikto nevezme!

Nezabudnite na počasie

Vec, ktorú by ste mali mať neustále na mysli, ak sa s golfom rozhodnete začať, je vaše pohodlie a premenlivé počasie. Tieto dve veci spolu totiž úzko súvisia. Možno si práve vravíte, že v lejaku hrať predsa nebudete. Áno, to je pravda. Ale kvôli obyčajnému mrholeniu či slabým prehánkam, vašu hru pravdepodobne nestopnete. Z toho dôvodu by ste sa mali poobzerať po vhodnom oblečení na golf. Nepremokavá ľahká bunda vás nielen ochráni, ale zaručí vám aj pohodlie.

Dôležité sú aj správne golfové topánky. Táto špeciálna obuv obsahuje na podrážke takzvané spiky, ktoré zabránia pošmyknutiu. Majte na pamäti, že golfové ihriská bývajú mokré hlavne zrána a rovnako aj po daždi. Práve preto by ste mali dbať na svoje bezpečie a zakúpiť si vode odolné golfové topánky, ktoré vám pomôžu udržať stabilitu. Ide síce o drahšiu, ale vďačnú investíciu. Ak tomu stále neveríte, skúste si obuť svoje tenisky a vyberte sa golf si zahrať. Len si, prosím, nevyvrtnite členok alebo ešte horšie, nezlomte nohu!

V tejto chvíli už máte najdôležitejšie informácii a môžete sa pomaličky pustiť do príprav. Ocitli ste sa na prahu vášho nového života, v ktorom zažijete nespočetne veľa nových zážitkov. Veľa šťastia v hre!

Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.