Preberte si občas aj skrine

Máte občas pocit, že už na nič doma nemáte miesto? Že by ste možno potrebovali prikúpiť nejakú komodu alebo skriňu? Že sa vám veci povaľujú na poličkách aj stoloch a že by to chcelo už naozaj radikálne upratať? Aj bez veľkých investícií môžete získať miesto pre vaše veci. Poradíme vám, ako na to a čo musíte urobiť.

Paradoxne najviac miesta sa ukrýva v našich skriniach. V tých skriniach, o ktorých si myslíte, že sa už do nich nič nezmestí. A hoci už možno vaše deti opustili rodné miesto a dávno už žijú so svojím partnerom kdesi ďaleko a k vám chodia už len a návštevy, možno máte doma spústu vecí práve pre deti. No oni ich nikdy nebudú používať a vy sa oberáte o drahocenné miesto pre predmety, ktoré skutočne potrebujete.

Rovnako tak celkom určite ochraňujete veci, ktoré patria do dávnej minulosti a sú teraz pre vás zbytočné. Nájdite si čas a naozaj poctivo otvorte každú skrinku, každý šuplík a vyberte z nich všetko von. Každý jeden predmet chyťte do ruky a povedzte si, či má pre vás nejakú hodnotu, či je potrebný a či sa naozaj bez neho nezaobídete. Uvidíte, že veľa vecí opustí vašu domácnosť a vy získate voľné miesto na uloženie vecí, ktoré aktuálne používate.

Čo skrývajú nevyužívané šuplíky a skrinky?

Pri takomto naozaj veľkom upratovaní môžete nájsť aj:

– záručné listy od spotrebičov, ktoré sú dávno po záruke
– návody na použite spotrebičov, ktoré už dávno nepoužívate
– zmluvy s mobilnými operátormi na čísla, ktoré ste už dávno zahodili
– informačné letáky na spotrebiče a nábytok, ktoré ste plánovali, ale nikdy ste ich nekúpili
– náhradné žiarovky pre vianočné svetlá, ktoré ste už dávno vyhodili
– maturitné a promočné oznámenia spolužiakov, ktorých ste už dávno nestretli a pravdepodobne ani nestretnete
– upomienkové predmety z dávno zabudnutých výletov
– časopisy, ktorých obsah je už dávno neaktuálny
– knihy žánrov, ktoré vás už nezaujímajú
– a mnoho iných „dôležitých“ drobností, ktoré vám roky nechýbali a nebudú vám chýbať, ani keď ich vyhodíte.

Čo teda s takými novoobjavenými zbytočnosťami?

Knihy a časopisy od vás radi prijmú v knižnici ako dar. Ostatný papier môže skončiť v separovanom zbere, netriediteľný odpad v kontajneri na komunálny odpad. V separovanom zbere nájde miesto aj odev či topánky, ktoré sú vám malé, alebo naopak po chudnutí veľké, obnosené, vyťahané či inak poškodené. Podobne naložte aj s odevami vašich už dospelých detí, ak si nechceli zobrať z rôznych, často módnych dôvodov, do svojho nového bytu.

Rovnako vás celkom iste prekvapí, koľko máte posteľnej bielizne a uterákov s osuškami. Skutočne je všetko v dobrom stave, hodné odkladania? Skutočne to všetko potrebujete? Ak máte víkendovú chatu, uvážte presun časti tohto majetku tam, kde môže dôstojne doslúžiť. Hlavne nech však uvoľní miesto v skriniach u vás doma.

Po takomto dôkladnom prehodnotení, uprataní a znovuuložení skutočne potrebných a používaných vecí späť do skríň, poličiek a šuplíkov zistíte, koľko miesta sa vám zrazu v celom byte uvoľnilo. Opäť môžete urobiť v celom byte dôkladný poriadok aj bez toho, že by ste museli nakúpiť nový nábytok a zaobstarať si nové skrinky.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.