Pravé alebo ľavé dvere?

Pravé alebo ľavé dvere?

Tak túto otázku dostanete takmer isto, keď si pôjdete kúpiť nové dvere do svojho bytu. Opýta sa vás ju predavač hneď po tom, ako mu poviete, aké široké dvere hľadáte. Našťastie existujú u jednokrídlych dverí len dve možnosti a tak si dnes povieme, ako ich rozoznať.

Ak do existujúcej zárubne chcete nové dvere, musia byť zhodné s predchádzajúcimi, čo sa týka šírky a smeru otvárania. Ak montujete nové dvere spolu so zárubňou, je na vás, či si vyberiete ľavé dvere alebo pravé dvere. Len by ste mali mať na zreteli, či pri otváraní nebudú príliš zasahovať do priestoru alebo blokovať v otvorenej polohe iné dvere. Skrátka či nebudú zavadzať. Navyše ak sa jedná u vonkajšie dvere, mali by spĺňať jedno pravidlo a síce, že by sa mali otvárať v smere úniku. Teda napríklad pri nehode či požiari by sa mali otvárať von v smere potenciálne utekajúcich osôb.

 

Pravé alebo ľavé dvere?

Ako teda zistíme, aké dvere máme? Či pravé alebo ľavé?

 

Celkom jednoducho. Postavte sa k dverám (alebo zárubni) čelom tak, aby sa dvere otvárali smerom k vám. Ak na kľučku položíte pravú ruku a dvere sa otvárajú smerom dovnútra na vašu pravú stranu, jedná sa o dvere pravé. Ak na kľučku ale dáte ľavú ruku a dvere sa otvárajú dovnútra a na ľavý bok, sú to dreve ľavé. Všimnite si, že aj záves dverí, pánt, je na ľavej strane.

Tak teraz vás už neprekvapí táto „záludná“ otázka od predavača a môžete sa sústrediť na výber dverí do vášho príbytku podľa ich dizajnu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.