Pracovňa v malom byte

Máte možnosť pracovať z domu, ale zatiaľ ste ju nevyužili? To je chyba. Kto by predsa nechcel byť pánom svojho času. Nemusíte sa šľachtiť a stráviť niekedy aj hodiny cestou do práce. Bojíte sa, že na to nemáte doma moc priestoru? Pracovňa sa dá urobiť jednoducho aj v malom rozmere. Nepotrebujete predsa pre seba celú veľkú miestnosť. Môžete napríklad spojiť spálňu s pracovňou, alebo aj obývaciu izbu s pracovňou. Iste sa malý kútik pre výrobu pracovne vo vašom byte nájde. Ukážeme vám, čo všetko budete potrebovať.

Určenie miestnosti

Neviete si rady, kam by ste si pracovňu mohli dať? Starostlivo si prejdite všetky miestnosti v byte a zistite, kde je najväčšia izba, prípadne kde sa dajú nejaké veci o niečo posunúť. Priestor na vytvorenie menšej pracovne v byte by mal mať také rozmery, aby sa tu zmestil menší pracovný stolček a k nemu stolička. Nesmiete sa tu cítiť príliš stiesnene, preto zvoľte málinko väčšie miesto, než veľkosť pracovného stola a stoličky. Ďalšie kritérium je prístup. Majte k pracovnému stolu vhodný prístup. Nie taký, aby ste museli loziť cez kreslo, posteľ či gauč.

Základný štýl vybavenia

Farbu a štýl vášho vybavenia vyberajte vždy tak, aby sa hodil do miestnosti, kde pracovňa bude. Ak máte obývaciu izba v červenej farbe, nie je vhodné, aby ste si vybrali zelenú stoličku. Ak si neviete rady s farbou, vyberte tú neutrálnu, a to čiernu, šedú či bielu. To isté platí o štýle nábytku. Pokiaľ bude miestnosť moderne vybavená a vy si vyberiete starodávny stôl, nebude sa to tam príliš hodiť. Je pekné, keď pracovňa vynikne, nesmie to ale byť ako päsť na oko.

Vybavenie, ktoré nesmie chýbať

Základom je už spomínaný stôl. Stôl vyberajte podľa štýlu vašej práce. Vyrábate niečo? Mal by byť váš stôl dostatočne veľký. Ak pracujete na počítači, môžete zvoliť skromnejší stolček. Vyberajte ho tak, aby ste do neho mohli ukryť všetko pracovné náčinie. V prípade kancelárskych prác to sú stojany na ceruzky a fixky, stojan na papiere alebo šuplík na dôležité dokumenty. Ak používate klasický počítač a nie notebook, nezabudnite na to, aby stôl mal zásuvku na klávesnicu. Bude sa vám tak lepšie pracovať. Nezabudnite na malé lepiace lístočky, na ktoré si môžete zapisovať svoje úlohy a poznámky. Nakoniec si vyberte pohodlnú stoličku. Budete na nej sedieť niekoľko hodín a nesmie vás z nej bolieť chrbát.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.