Pozor na úrazy v zime

Zimná krása za oknami našich bytov nás môže tešiť, keď trávime čas vo vykúrenom byte a z jeho pohodlia sa pozeráme von. V skutočnosti môžu byť sneh, námraza na chodníkoch a ľad na stromoch veľmi nebezpečné. A aj keď sa cez víkend alebo počas dovolenky vyberiete na hory lyžovať, treba byť opatrní.

Jednoducho si treba uvedomiť, že sneh a ľad sú šmykľavé. Vyjsť si v zime v poltopánkach nie je dobrý nápad. Jednak by nám bola na nohy v tenkej a nízkej topánke zima, jednak ich tenká a hladká podrážka nie je určená na chodenie po klzkom povrchu. Zimné topánky preto mávajú hrubú podošvu, aby tepelne izolovala od studeného podkladu a drsný dezén v nej pomáha zvyšovať trenie medzi topánkou a podkladom.

Napriek tomu nebýva o úrazy v zime núdza. Pošmyknutia a pády sú časté. Nie vždy dokážu technické služby mesta včas odpratať sneh z komunikácií a posypať ich drobným kamenivom, aby sa ľuďom nešmýkalo. Úrazové poistenie pomáha odstrániť následky zimnej nepozornosti, oveľa lepšie je ale vybrať si pre chôdzu po meste radšej slnkom osvetlenú stranu ulice, kde sa sneh skôr rozpustí a chodníky osušia. Alebo ak je to možné, jednoducho odložte cestu po meste o pár hodín, aby správca zatiaľ chodníky očistil.

Keď však už k úrazu dôjde a nebodaj musí zasiahnuť záchranka, potom vaše úrazové poistenie online pomôže prekonať vzniknuté obtiaže. V prvom rade je to výpadok príjmov zo zamestnania alebo podnikania, v druhom rade to môžu byť zvýšené výdavky počas práceneschopnosti. Napríklad za dovoz stravy, keď bude ťažké pripravovať si jedlo doma.

nehoda na horách

Kvalitné úrazové poistenie oceňujú aj lyžiari a snowboardisti, keď sa rozhodnú vychutnať si snehovú nádielku na svahoch v horách a do cesty sa im pripletie iný športový nadšenec, ovšem menej pozorný. Aj vtedy hrozí návrat domov v sanitke, namiesto svojím autom a dlhá rekonvalescencia. Je dobré vedieť, že dobrá poistka vám vyplatí peniaze.

Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.