Posteľ do detskej izby – sprievodca výberom

Podľa čoho vybrať posteľ do detskej izby? Hlavnými kritériami pre výber detského nábytku sú vek dieťaťa a či ho bude používať chlapec či dievča, alebo viac súrodencov naraz. Zjednodušene povedané, odporúčame vyberať nábytok tak, aby vyhovoval dieťaťu v každom veku a vy ste nemuseli pri každej jeho životnej etape (nástup do školy, prijatie na strednú alebo vysokú školu) kupovať nový detský nábytok.

Pri výbere nábytku do detskej izby je dobré si položiť nasledujúce otázky:

· Aká detská posteľ bude pre vaše dieťa alebo deti najvhodnejšia?

· Je pre vaše deti vhodnejšia poschodová posteľ alebo zvýšená s úložným priestorom?

· Budú vysoké poschodové postele a ich rohové kombinácie vhodné do určenej izby?

· Čo všetko potrebujete pre zariadenie pracovného kúta v detskej izbe?

· Vybavíte detskú izba ďalšími kusmi nábytku, ako sú šatníkové skrine, knižnice, komody a nočné stolíky?

· Dovybavíte izbu textilnými doplnkami?

· Budeme potrebovať matrac zo špeciálneho materiálu pre alergika?

· Je vhodnejšie lamelový alebo iný rošt do postele?

Ako vybrať detskú posteľ

Kvalitný spánok je dôležitý pre dieťa každého veku, takže pri zariaďovaní detskej izby majte toto na pamäti a začínajte s výberom nábytku práve posteľou. Posteľ by sa mala prispôsobovať potrebám dieťaťa, nie priestoru, do ktorého bude umiestnená. Toto treba mať predovšetkým na pamäti pri zariaďovaní malých obytných priestorov. Ložná plocha postele by mala byť dostatočne veľká, pretože niektoré deti jej využívajú ako plochu pre hranie.

Vybrať si môžete drevené postieľky, voľne stojace nízke detské postele, zvýšené postele alebo poschodové postele. Pokojný spánok malým deťom aj ich rodičom prinesú zábrany rôznych dĺžok, ktoré spoľahlivo ochránia dieťa v spánku pred pádom z postele. Zábrany možno kúpiť k posteliam samostatne a demontovať v čase, keď je už dieťa natoľko vyspelé, že z postele nespadnú.

TIP: Prečítajte si ďalšie články o výbere nábytku do bytu.

Ak práve nemusíte riešiť priestor detskej izby, odporúčame vybrať šírku postele 1,5 lôžka. Nielen, že dieťa má dostatok miesta pre spánok i odpočinok cez deň, ale aj rodičia ocenia väčší komfort pri uspávaní či čítaní rozprávok.

Stabilita a oblé rohy postele sú tiež veľmi dôležité aspekty pri výbere. Neposedné deti a hlavne ich rodičia ocenia možnosť dovybavenia detskej izby molitanovými chráničmi, ktoré sa vo vyššom veku dieťaťa ľahko odstránia.

Autor PR článku: Online agentúra TEXTO

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.