Poschodové postele pre vaše deti

Ak máte dve deti, ktoré zdieľajú jednu detskú izba, potom je vo vašom záujme ušetriť v priestore čo najviac miesta. Jednou zo šikovných vychytávok môže byť napríklad poschodová posteľ. Tá vám dokáže ušetriť až niekoľko desiatok percent priestoru. Určite vám nemusíme hovoriť, koľko miesta zaberajú postele, zvlášť v momente, kedy musíte do jednej miestnosti umiestniť rovno dve. Poďme sa pozrieť na to, podľa čoho by ste mali poschodové postele vyberať.

Poschodové postele sú vhodné od určitého veku

Poschodové postele nie sú rozhodne vhodné pre malé deti do 3 rokov, pretože by sa ľahko mohol stať úraz. Nemajú ešte také schopnosti odhadnúť okolitý priestor. Aj cez to, že sú poschodové postele vybavené zábradlím, je potrebné sa tejto situácii vyhnúť. Ak sú vaše deti už staršie, nič vám nebráni v tom, vybrať vhodnú poschodovú posteľ, ktorá bude vyhovovať obom deťom. Vopred však predíďte hádkam o tom, kto bude spať hore. Jednoduché riešenie spočíva v striedaní. Ak je jedno z detí veľmi malé, potom by na vrchu malo spať staršie dieťa, kvôli bezpečnosti.

Ide o vaše deti a na to by ste pri výbere poschodovej postele mali myslieť. Nepozerajte sa teda na obyčajné a lacné modely, ktoré sú vyrábané z nekvalitného materiálu. Ušetríte tým síce rovnaký priestor, ako pri kvalitnejších produktoch, ale hazardujete tak sa životom svojich detí. Poschodová posteľ by teda bezpochyby mala byť z kvalitného materiálu. Musí ísť prevažne o dostatočne silnú konštrukciu, ktorá je pevná a stabilná. Ak sa posteľ všelijako hýbe už v predajni, je evidentne niečo zle a takémuto materiálu by ste sa mali vyhnúť oblúkom. Do úvahy pripadajú buďto poschodové postele kovové alebo drevené, pričom ide o veľmi kvalitné drevo, nie náhradu.

Myslite na bezpečie a budúcnosť

Pri výbere poschodovej postele je nutné myslieť do budúcnosti. Ak kúpite príliš malú poschodovú posteľ, môžete ju za pár rokov ísť vyberať znova, čo je úplne zbytočná kúpa. Prečo teda na tento fakt nemyslieť už na samom začiatku? Akonáhle teda pôjdete do obchodu vyberať poschodovú posteľ, pozerajte sa okrem iného aj na veľkosť. Nikdy však veľkosti nedávajte prednosť pred stabilitou, konštrukciou a materiálom. Práve tieto tri položky by mali byť vždy na prvom mieste. Nemusíte sa ale báť toho, že by ste kvalitnú posteľ nenašli vo väčšom prevedení. Výrobcovia dnes myslia aj na dospelých a nielen malé deti, ktorým tento variant ušetrí dostatok priestoru.

Myslieť však musíte aj na bezpečnosť. Posteľ by nemala byť nijako ostrá. Reč je teraz predovšetkým o hranách postele, o ktorej by sa dieťa mohlo poraniť, a to najmä vtedy, keď by neudržalo rovnováhu a spadlo. Tomu však taktiež môžete predísť tým, že si vyberiete poschodovú posteľ z kvalitného materiálu, dostatočne veľkú a s väčším bezpečnostným zábradlím. Tým sa vyhnete nepríjemným úrazom, ktoré by mohli nasledovať.

Naposledy až dizajn

A až potom sa môžete pozerať na vzhľad. Je jasné, že chcete docieliť, aby sa poschodová posteľ skvele dopĺňala s celou izbičkou, ale v žiadnom prípade by ste vzhľadu nemali dávať prednosť. Ako už bolo naznačené v odsekoch vyššie, vždy má prednosť materiál, stabilita a konštrukcia. Potom sa pozerajte na bezpečnosť a budúcnosť. V konečnom dôsledku až na samotný vzhľad.
Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.