Plastové okná tesnia dobre

Najčastejším dôvodom na výmenu starých okien nie len v paneláku je ich tesnosť. Paradoxne je tesnosť nových okien aj najčastejšou príčinou nových problémov, ktoré sa objavia po ich výmene. Ani v predvianočnom čase, ktorý poznamenáva intenzívne pečenie a varenie, by ste na to nemali zabúdať. Nezabúdajte vetrať.

Pri pečení a varení do vzduchu unikajú nie len rôzne arómy, ale aj vlhkosť. Teplý vzduch pojme viac vzdušnej vlhkosti, ako studený, ale na studených predmetoch sa vlhkosť zo vzduchu zráža a vytvára nepekné aj nebezpečné kvapôčky. Tie sú zárodkami plesní a najprv sa objavujú v rohoch miestností, pretože tu je pohyb vzduchu najmenší. Tiež na spodných častiach okien, ale aj za skriňami či za sedačkami.

Kým v minulosti sa mohla para „automaticky“ vyvetrať cez netesnosť starých okien (spolu s teplom, za ktoré ste si zaplatili), výmenou okien za nové ste jej túto cestu hermeticky uzavreli. Pretože okrem izolačných skiel, ktoré prepúšťajú oveľa menej tepla z domu von, znižujú prenos tepla tiež kvalitné a odizolované rámy a samozrejme aj presná a tesná montáž okien do steny. Práve medzerami medzi rámom a stenou alebo medzi rámom a krivým okenným krídlom do bytu vnikal prievanom studený vzduch, aby byt opustil teplý vzduch spolu s vlhkosťou v inej miestnosti rovnako „kvalitnými“ oknami.

Po rekonštrukcii bytu ostáva povinnosť pravidelne vetrať na vás. Samozrejme je veľmi drahé mať trvale otvorenú vetračku, aby ste sa zbavili vlhkosti zo sviatočného varenia a pečenia. Súčasne s tým by ste vypúšťali z bytu drahé teplo. Oveľa účinnejšie je raz za pár hodín otvoriť okno dokorán na pár minút. Tým sa kompletne vymení vzduch v miestnosti, ale pri rýchlosti takéhoto vetrania sa nestačia ochladiť predmety a nábytok v miestnosti, takže čerstvý a studený vzduch sa rýchlejšie zohreje, no obsahuje oveľa menej vlhkosti, ako vzduch, ktorý ste práve vypustili von.

Potreba vetrania je o to intenzívnejšia, o čo viac ľudí sa v byte nachádza a o čo viac varíte a vypekáte. Nenechajte si pokaziť sviatky vznikom plesní, nezabúdajte občas dôkladne vyvetrať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Jeden komentár k Plastové okná tesnia dobre

  • Samo  píše:

    Dávali sme meniť okná ešte pred vianocami minulý rok kedže sa nám už tie staré začali opotrebovávať. Báli sme sa že sa to nestihne ale bol som milo prekvapený že nám od urobenia objednávky Vekra za mesiac okná založila. Tesnia dobre tak verím že tentoraz budeme mať na dlhšie pokoj. Predsa len som si radšej troška za tú kvalitu doplatil nie ako pri tých povodných. Dokonca sme sa naučili aj pravidelne vetrať nakoľko sme to tak troška flákali:-)

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.