Pekné, pohodlné, priestranné, perfektné: Aké P by mali spĺňať kreslá do paneláku?

Pohodlne sa posadiť a relaxovať je naším snom. Zapadnúť do kresielka, čítať si v ňom, počúvať hudbu, alebo len tak premýšľať o svete. Skrátka na chvíľu vypnúť. Veľa z nás si z času na čas s chuťou užije takú idylku. Mnohí ale majú neveľký byt a nájsť preto kreslo, ktoré by bolo pohodlné, vyhovovalo našim potrebám a navyše sa ešte zmestilo do panelákových priestorov, je skutočne ťažké. Ako si s výberom kresla poradiť?

Namiesto pohodlného sedenia skladisko

Hoci kreslá nájdete v úplnej väčšine domácností, málokde sú naozaj tak pohodlné, aby ste v nich trávili svoj ​​oddychový čas. Skutočne by ste sa divili, koľko kresiel, ktoré nájdete v bytoch, slúži skôr ako odkladací priestor na veci alebo dekorácia, do ktorej sa raz za čas posadí maximálne návšteva. To je ale veľká chyba. Priestor vášho bytu určite nie je tak veľký, aby ste si mohli dovoliť mať v ňom zbytočné kusy nábytku, ktoré nepoužívate a ktoré vám skôr prekážajú. Preto venujte výberu kresla a sedacích súprav pozornosť. Jedine, keď budete robiť sedací nábytok s rozmyslom, vyberiete si dobre a účelne. Kreslá vám potom môžu robiť radosť pokojne aj niekoľko desiatok rokov, ak budú pevné a nadčasové.

u okna

Klaďte si otázky a hľadajte odpovede

Ešte než sa rozhodnete vyraziť do obchodu na nákup nového kresla, dopredu si dobre premyslite, aké kreslo by ste si najradšej zaobstarali. Najprv sa rozhodnite, k čomu presne bude kreslo slúžiť. Má byť azylom pre váš oddych, kde si budete pravidelne čítať? Pohodlným sedením, z ktorého budete sledovať televíziu? Alebo miestom kam sa chcete schúliť s notebookom? Budete v ňom chcieť len sedieť, alebo treba ho aj rozložiť na spanie? Aké priestorové možnosti vôbec máte pre jeho umiestnenie? Do ktorej miestnosti ho postavíte? Bude pri okne, pri dverách alebo inde? Ako ho budete čistiť? Ako veľké má byť? Klaďte si otázky a odpovedajte si na ne. Mali by ste mať aspoň rámcovú predstavu o tom, čo by malo kreslo spĺňať. Jedine tak budete vedieť, čo vlastne chcete kúpiť a budete s nákupom spokojní.

Myslite na všetko

Potom si skúste preštudovať katalógy nábytkárskych firiem. Hľadajte vhodné riešenia a materiály, ktoré vám budú najviac vyhovovať. Myslite aj na každodennú prevádzku. Milujete bielu farbu a chcete si dopriať biele kreslo? Majte na pamäti, že sa čoskoro zašpiní. Ste ochotní ho neustále čistiť? Ste alergici? Potom by ste mali mať na pamäti aj to, že použitý materiál vám môže spôsobiť nepríjemné zdravotné ťažkosti. A zdravie je samozrejme prednejšie. Skrátka by ste mali myslieť na všetko a vopred už si pripraviť najlepšie riešenie.

more-furniture

Rozkladacie varianty ponúkajú rozsiahle možnosti

Aké sú v súčasnosti trendy? Zaobstarať si okrem pohovky aj výrazné kreslo. Než ale pôjdete do takého riešenia, uistite sa, že vám bude vyhovovať. Ideálne je rozkladacie viacúčelové kreslo. Nezaberie príliš veľa priestoru, býva pohodlné a dá sa z neho v prípade potreby vytvoriť pohovka. Malo by mať kvalitný matrac z takzvanej lenivej peny, na ktorej sa dobre spí, pretože sa vracia späť do svojho pôvodného tvaru a nepreleží sa. Ak sa bude na kresle pravidelne spávať, je lepšie vybrať komfortnejší model a dať za neho o stovku viac, ale mať istotu, že sa v ňom bude dobre spať. Kreslá môžu byť vymyslené tak, že si z malého kresielka rozviniete pohodlnú pohovku. Už dávno nejde len o to, vytiahnuť z útrob kresla matrac. Priestorových variantov je veľa. Trendom je kreslo, ktoré môže meniť svoju podobu doslova ako chameleón podľa potrieb svojho užívateľa. Existujú rozkladacie kreslá zvyšujúce vaše pohodlie tým, že sa dá premiestniť opierka a tým získate dokonalý priestor pre leňošenie.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.