Oplatí sa navštíviť výstavu Zem živiteľka?

Výstava Zem živiteľka v Českých Budějoviciach je tradičnou dlhoročnou výstavou poľnohospodárstva a potravinárstva v Českej republike, rovnako tak ako výstava Agrokomplex v slovenskej Nitre. Konajú sa v auguste a prezentujú posledné metódy a postupy v chove hospodárskych zvierat, pestovania plodín, ovocia a zeleniny a ponúkajú prehľad moderných strojov a technológií. Oplatí sa výstavu navštíviť?

Dopravné tepny Budějovíc sú v čase výstavy beznádejne upchaté a príjazd do mesta od severu je utrpením. Po odbočení z magistrály do mesta smerom k výstavisku už nasleduje len posun krokom. Príjazdy k parkoviskám pre výstavu sú značené. Pokiaľ ale neprídete k Baumaxu, ktorého parkovisko je „prvé na rane“ skoro ráno, nezaparkuje tu ani ako zákazník, ani ako návštevník výstavy. A ani sa nedozviete, že parkovisko je už plné.

Nezostáva vám, ako prejsť okolo parkovisko a držať sa dlhého radu pomaly sa posúvajúcich vozidiel dúfajúc, že všetci idú na výstavu, hľadajú parkovisko a že vás k nemu privedú. Napodiv sa tak stane a v úzkej ulici ste obsluhou smerovaný na lúku s tým, že postavte svoje auto kam chcete. Platí sa až pri odchode, cenu ovplyvňuje doba státia.

Parkovacia lúka nie je ďaleko od vstupu na výstavisko, obsluha vás k nemu ochotne nasmeruje. Nie je však kde zablúdiť, všetci peší smerujú k nemu. Prejdete frekventovanú štvorprúdovú ulicu a ste pri vstupe. Stačí zaplatiť vstupné, prípadne si kúpiť katalóg a premárnený deň môže začať.

ZemeZivitelka01

ZemeZivitelka02

Areál výstaviska je veľký a organizátori sa ho snažia zaplniť stánkami vystavovateľov aj prilákať čo najviac návštevníkov. Bez ohľadu na odbor. A tak sa prechádzate výstavou a nestačíte sa diviť, čo všetko sa zmestí pod pojem „země živitelka“. Že tu majú svoje miesto kravy, je samozrejmé. Aj traktory sú na poľnohospodárske výstave samozrejmosťou. Aj malé i veľké. Výstavy potravín aj poľnohospodárskych produktov, ako statické aj spojené s ochutnávkou či priamo bufety. To je všetko OK.

ZemeZivitelka13

ZemeZivitelka14

Len čo tu robia predajcovia nohavičiek alebo záclon?

ZemeZivitelka03

Alebo umeleckých obrazov?

ZemeZivitelka06

Všade veľký hurhaj, sem tam vystupuje nejaká hudobná skupina, kúpiť tu môžete aj bicykel alebo kolobežku.

ZemeZivitelka04

ZemeZivitelka08

Niektoré exponáty sú praktické, iné zaujímavé.

ZemeZivitelka10

ZemeZivitelka11

ZemeZivitelka05

ZemeZivitelka07

ZemeZivitelka09

ZemeZivitelka12

Prejdete celý areál, možno aj niečo kúpite. Na konci toho všetkého sa pýtate, kde sa podela špecializovaná poľnohospodárska výstava? V rámci zvyšovania tržieb, ako od vystavovateľov, tak od návštevníkov, sa z toho všetkého stal jeden veľký jarmok.

Záleží len na vás, či vám to takto vyhovuje a či prídete ďalší rok znova.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.