Obstaranie nehnuteľnosti nemusí byť v tejto dobe vôbec jednoduché

Koronavirusové ochorenie zahýbalo celým trhom. Vybrať si tak vhodnú nehnuteľnosť na bývanie nemusí byť vôbec jednoduchá úloha. Prezradíme vám, na čo sa zamerať a aký dopad môže mať koronavirusová kríza na realitný trh. Je potrebné počítať so všetkým. Ak premýšľate nad hypotekárnym úverom z dôvodu kúpy nehnuteľnosti, rozhodne s tým dlho neotáľajte. V tejto dobe nemáte istotu v zajtrajší deň. Získať tak relatívne výhodný hypotekárny úver nemusí trvať večne. Na čo sa zamerať pri kúpe nehnuteľnosti?

Lokalita bytu alebo rodinného domu hrá rolu

Každý túži bývať v dobrej a bez problémové lokalite. U rodinných domov je výber o to horší, pretože sa musíte zamerať na takú lokalitu, ktorá nie je ohrozovaná povodňami. Aj to je dôležité vedieť, ak kupujete rodinný dom. Väčšina záujemcov o kúpu rodinného domu na tento fakt zabúda. S tým vám pomôžu okrem iného aj bankové inštitúcie. Každý hypotekárny úver a nehnuteľnosť musíte nechať poistiť. Poisťovňa má často problém s tým poistiť rodinný dom v lokalite, ktorá je ohrozená povodňami.

Zamerať na lokalitu sa musíte aj v prípade, že kupujete byt. Aké služby a obchody sa nachádzajú vo vašej blízkosti? Určite netúžite po tom, chodiť nakupovať niekoľko desiatok minút od svojho bydliska. To platí aj o službách. Ideálnym miestom je taký stred mesta, aby všetko bolo približne rovnako vzdialené. Obstarávate si nehnuteľnosť vo väčšom meste? Potom máte o starosť menej. Ďaleko horší budete mať výber v menších mestách, prípadne na dedinách. Ďalším parametrom je veľkosť bytu alebo rodinného domu. Reč je konkrétne o dispozícii nehnuteľnosti. Tá by vám mala vyhovovať aj v budúcnosti.

Nie každý myslí na svoju budúcnosť!

Chcete v kúpenej nehnuteľnosti žiť niekoľko rokov? Nechcete sa za rok sťahovať s tým, že je vami zakúpená nehnuteľnosť malá? Myslite na budúcnosť. Hoci to situácia momentálne neponúka, v budúcnosti sa všetko môže zmeniť. Nikdy neviete, kedy si založíte rodinu alebo o tom budete aspoň premýšľať. Prečo na to nebyť pripravený aj z pohľadu bývania? Viete, že si v budúcnosti chcete založiť rodinu? Potom je zbytočné sa sťahovať do bytu o dispozícii 1 + 1. Pozrite sa rovno na väčšie byty alebo rodinné domy.

Pochopiteľne všetko je o cene. Okrem toho vaše možnosti môže ovplyvniť to, či dostanete hypotekárny úver alebo nie. V prípade, že vám bude hypotekárny úver schválený, nasleduje ďalšia otázka. Tou je, ako vysoký hypotekárny úver bude. Je potrebné myslieť aj na to, že výška hypotekárneho úveru nebude taká vysoká, ako si predstavujete, a to kvôli koronavírusovej kríze. Tento bod je úzko spojený s tretím bodom, na ktorý sa zamerať. Týmto bodom je cena. Áno, môžete si zaobstarať lacný byt alebo rodinný dom. Záleží ale na tom, v akom stave nehnuteľnosť bude. Je jej stav pôvodný alebo je vami zakúpená nehnuteľnosť po rekonštrukcii?

Stav nehnuteľnosti si nechajte preveriť

Je dobré vedieť, na čom ste a čo je nutné v nehnuteľnosti urobiť. Nechajte si tak preveriť stav nehnuteľnosti. Tejto služby musíte využiť aj vo chvíli, keď si kupujete byt. Myslíte si, že u kúpu bytu nie je potrebné nechať si preverovať stav? Mýlite sa. Je to rovnaké dôležité, ako pri rodinnom dome.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.