Obklad na stenu, ktorý si zamilujete – 4 tipy na kamenný obklad

Často sú práve steny tým, čo dodáva bývaniu osobitý charakter. Najnovšie trendy sa vracajú k materiálom, ktoré pochádzajú výhradne z prírody. Práve preto je obklad na stenu z kameňa efektívnym a vysoko dekoratívnym riešením. Uplatnenie nájde nielen v exteriéri, ale aj v interiéri. Svojou jedinečnou štruktúrou môže steny zvýrazniť alebo sa postará o ich nenápadné splynutie so zvyškom zariadenia. Záleží len na vás, ktorú podobu uprednostníte.

Obklad na stenu z prírodného kameňa je vhodný predovšetkým na vonkajšie obklady soklov, stien, fasád domov, krbov alebo na dekoráciu interiéru. Ak bojujete s krivými stenami či nepeknú omietkou, kamenné obklady sú výbornou voľbou. Sú tiež elegantným i luxusným riešením v prípade, že chcete obložiť fasádu domu alebo skrášliť miestnosti vášho domova.

Trblietavý mramor

Veľkým hitom moderných interiérov je použitie prírodného kameňa na stenu alebo jej časť. Unikátne kamenné kúsky vnesú do obytných priestorov kus prírody. Navyše zvýrazňujú estetiku priestoru. Formátovaný kamenný obklad na stenu z mramoru s obsahom lesklých kryštálov pôsobí elegantne a čisto. Špecialitou je jeho jemné trblietanie sa na slnku, ktorým vyniká medzi ostatnými obkladovými materiálmi. Panel pozostáva z kamenných pásikov, takže jeho inštalácia, napríklad na obývačkovú alebo spálňovú stenu, je veľmi jednoduchá.

Tmavozelená pre náročných

Chcete dodať svojmu bývaniu punc originality? Ak hľadáte niečo, čo iní nemajú, zeleno- sivý kamenný obklad s miernym kovovým leskom a jemne vrásčitým povrchom uspokojí vašu túžbu po odlíšení sa. Svoje uplatnenie nájde v interiéri ako dekoračný obklad na stenu alebo v exteriéri ako obklad soklov, fasády, komína, krbu, či stĺpov. Charakteristická farba s výrazným žilkovaním zaručí jedinečnosť každého kúska.

Populárny andezit

Andezit patrí k najobľúbenejším na slovenskom trhu. Svojou kvalitou a dlhovekosťou je predurčený na obkladanie vnútorných a vonkajších stien. Andezitový obklad na stenu v sivohnedej alebo hrdzavohnedej farbe skrášli nejeden dom či záhradný múr. Je vhodný práve tak do moderného, ako aj rustikálneho interiéru.

Zlatistý travertín

Prírodný kameň travertín je ideálne použiť ako obklad na stenu do kúpeľne. Nezameniteľný a originálny vzhľad mu dodávajú póry, tzv. “kaverny“. Tieto póry vznikajú únikom plynu pri vytváraní travertínu a prinášajú tak nezameniteľný a originálny vzhľad každej obloženej plochy. Ak chcete dodať svojej kúpeľni nádych prepychu, riešenie je jednoduché. Travertín Gold CC 60cm x 120cm rezaný naprieč vláknam (tzv. cross cut) dokáže vyčariť vzhľad starorímskych kúpeľov priamo u vás doma.

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.