Nový spánok na starej posteli

Prepadli ste kúzlu retro? Zaujíma vás starší nábytok a radi by ste si ho do svojho bytu zaobstarali? Často sa jedná o zaujímavé a kvalitné kúsky, no vyplatí sa venovať trochu úsilia aj ich obnove. Pretože najmä staré postele majú vyležané matrace. Ale nie je to nič, s čím by ste si neporadili.

Moderný minimalistický dizajn ponúka málo priestoru pre uložené vecí. Či už sú to knihy, odborné magazíny alebo aj staré a dobré LP platne. A poctivý presklenný sekretár dovoľuje vystaviť aj vašu zbierku porcelánu po starej mame alebo výhodne kúpený v bazáre. Takýto nábytok, výhodne získaný napríklad cez internetovú inzerciu, často stačí len preleštiť, prípadne opraviť drobné nedostatky so základným vybavením domáceho kutila.

V inzercii lokálneho týždenníka dokážete výhodne kúpiť aj starú posteľ, vyrobenú z poctivého masívneho dreva. Na rozdiel od tých moderných manželských postelí sú skladacie a ľahko ich teda dokážete preniesť a opäť zmontovať. Ak vás uchváti ich materiál a tvar, na druhej strane budete sklamaní z ich matracov. A rošty pod nimi sú často pružinové na kovovom ráme, beznádejne vyťahané. Vhodné už iba ako sito na piesok, ak staviate chatku.

Pretavte problém vo výhodu. Teraz môžete zakúpiť skvelé lamelové rošty a na ne položiť povedzme taštičkový matrac. Získate tak skvelú vintage posteľ s úplne novým matracom pre kvalitný spánok. Nové matrace môžete zakúpiť s rôznou výškou a tak si prispôsobiť hladinu, v ktorej spíte. Príliš nízke lôžka sú známe tým, že sú blízko víriaceho prachu pri podlahe a z vyšších postelí sa ľahšie stáva, najmä ak je už človek starší alebo trpí chorobami pohybového ústrojenstva. V takom prípade si rovno kúpte ortopedický matrac.

Nezabudnite, že matrace sa vyrábajú naozaj v širokej škále šírok a dĺžok, čo vám dovoľuje renovovať staršie postele aj s atypickými rozmermi. Ale tiež sú ponúkané v širokej škále hmotností ležiaceho človeka. Pretože ani ten najkvalitnejší matrac pre štíhleho človeka vám nebude poskytovať dokonalý odpočinok, ak je vaša hmotnosť výrazne nad priemerom. S nastavením správneho komfortu pomôžu aj lamelové rošty do postelí, kde si viete nastaviť vhodnú tvrdosť a pružnosť doslova po centimetroch. Tak, aby ste ráno vstávali ako keby ste spali v bavlnke.

Nastaviteľnosť roštov a výber tvrdosti matracov umožňuje rovnako kvalitný spánok aj manželom, z ktorých každý je z iného spektra hmotností. To je obrovská výhoda oproti v minulosti dodávaným „štandardným“ matracom. Nie sme všetci rovnakí a je dobre, že to výrobcovia roštov a matracov berú do úvahy.

A tak keď už máte dlhšiu dobu pocit, že sa neviete vyspať tak dobre, ako v minulosti, môže to byť aj starším matracom. Najmä ak ste ho dostali spolu s posteľou za výhodnú cenu. Keď je matrac pevnou súčasťou lacnejších válend, je práve teraz vhodný čas na ich výmenu. Zaobstarajte si vintage poctivý nábytok v dobrom stave, vymeňte jeho vnútro za moderné a užívajte si odpočinok v posteli, ktorá vám pripomína staré dobré časy.

Moderný drevotrieskový nábytok trpí jednou necnosťou. A tou sú výpary použitých lepidiel. To sa vám u staršieho udržiavaného nábytku nemôže stať. Vyrábal sa z poctivého dreva a nebolo treba toľko lepidla. A to málo, čo ho tam bolo, už dávno vypáchlo. Často ho dostanete len za odvoz, pretože ľudia potrebujú rýchlo vyprázdniť byt. Je mnoho ľudí, ktorí nevedia oceniť kvalitu. Keď patríte k tým druhým, ľahko si zariadite domácnosť v štýle, ktorý sa vám páči a v kvalite, ktorú vyžadujete.

Nové matrace dokážu aj staré postele premeniť v kvalitné lôžko, kde sa vám bude dobre spať a kde si vždy dobre oddýchnete. Spojte staré s novým a príjemné s užitočným. Každé ráno vstávajte oddýchnutí ako rybička.

Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.