Novinky v bývaní pre tento rok: Vytvorte si osobité hniezdočko

Aké trendy tento rok zaznamenávame v bývaní? Ako si novo vyzdobiť svoj panelákový byt, aby ste boli in? Prejdeme si spoločne niektoré aktuálne nápady v bytovom dizajne, vďaka ktorým zaručene pôjdete s dobou.

V kurze sú drevené odtiene

Pokiaľ ide o výzdobu interiéru, jednoznačne dominuje biela a hnedá farba. Navodzuje tak atmosféru zemitosti, preferujú sa prírodné odtiene. Ak nahliadnete napríklad do katalógov podlahových krytín, uvidíte tu rôzne odtiene hnedej podľa drevených odtieňov a to od najsvetlejších vybielených driev až po tmavé. Naopak ustupuje použitie červených driev ako napríklad čerešňa. Takže ak chcete podlahu, siahnite po krytinách hnedých podľa svojho vkusu. Existujú napríklad linoleá s dokonalou imitáciou drevených vzorov, ktoré vám aj v panelákovom byte budú asociovať kúsok prírody. Nevadí, že budú umelé. Podobné je to aj s odtiene obstarávaného nábytku, aj tu jednoznačne víťazí hnedá farba.

Stavte na výrazné farby vrátane červenohnedej

Farby stien v bytoch môžu byť tento rok výrazné. Odvážni môžu napríklad skombinovať bielu s horčicovo žltou, jarno zelenú alebo napríklad tyrkysovo modrou, ale aj jemne fialovou alebo teplo oranžovou. Tieto farby tak vhodne oživia nábytkové súbory ladené napríklad do jedného hnedého tónu. Pre tento rok je veľkým trendom tiež farba Marsala, tmavo červenohnedý tón, kombinovateľný s množstvom iných odtieňov tmavých aj svetlých.

Pracujte s kovovou konštrukciou

Zelenú má tento rok tiež zelená. A to nielen napríklad v bytovej maľbe, ale aj v skutočnosti. Chcete mať domov živý, kam sa budete radi vracať, kam sa budete tešiť a bude tam príjemný svieži vzduch? Potom si kúpte ozajstnú zelenú stenu. Urobte si skrátka stenu z kvetov. Aj v paneláku si ju môžete dovoliť. Nechajte napríklad namiesto jednej priečky medzi miestnosťami len jednoduchú konštrukciu z kovových políc, na ktorú bude možné umiestňovať rôznym spôsobom kvetináče s kvetmi.

zelena

Stena z kvetín má zelenú

Vyberajte samozrejme kvety, ktoré sa vzájomne budú dobre znášať. Akonáhle sa rastliny rozrastú, budete mať nádhernú zelenú stenu, ktorá vytvorí naozajstnú oázu v byte. Podmienkou však je, že miestnosť, kde vznikne zelená priečka má dostatok prirodzeného svetla. Ak nie, existuje ešte jedna cesta – môžete si urobiť aj stenu zelenú ovšem z umelých kvetov. Tu je výhoda, že nevyžadujú žiadnu údržbu, nemusíte riešiť, kto bude kvety zalievať, keď vy odídete na dovolenku.

Skúste nezvyklé povrchy

Ďalšie možnosti, ako byt ozvláštniť sú trebárs nové povrchy napríklad kamennej dyhy imitujúce kamenný povrch, podobne môžete imitovať povrch dreva. Môžete si z dýh vytvoriť napríklad rámy na obrazy, vypínače, ale použiť ich aj ako veľkoformátový obklad stien alebo nábytku. Vytvoríte niečo nezvyčajné, dáte svojmu panelákovému bytu jednotný ráz a štýl.

Stávka na prírodu

Dominujúcim trendom je aj stávka na prírodné materiály, také, ktoré obsahujú minimum umelých materiálov. Zabudnite na plasty, ktoré sú síce ľahko umývateľné, ale sterilné a neosobné. Pokojne si môžete do interiéru zaobstarať niečo skutočne in natura prírodného, napríklad originál drevenú nelakovanú dosku ako poličku alebo stolček, veľký prírodný kameň, ktorý rozjasní interiér.

interier

Otvorený priestor ponúka vzdušnosť

Tiež je snaha čo najviac otvárať priestor, vytvárať vzdušný, rozjasnený interiér. Klesá trend malých miestností zastavaných množstvom nábytku, naopak je snaha o to vytvoriť väčšiu halu, napríklad aj vybúraním priečok. Napríklad obývacia miestnosť prepojená s kuchyňou a jedálňou. V takomto byte je oddelenou miestnosťou iba spálňa a samozrejme príslušenstvo v podobe WC a kúpeľne.

Nebojte sa vlastnej osobitosti

Nebojte sa vyzdobiť si byt podľa vlastného gusta a vkusu. Moderný interiér sa síce pekne vyníma v katalógu dizajnérskeho časopisu, ale to neznamená, že sa v ňom bude pekne bývať. Výrazné prvky môžu pôsobiť príliš okato, neútulne a výsledkom môže byť, že sa vám tu nebude bývať nijako zvlášť dobre. Buďte preto osobití. Zaveste si na stenu svoj obraz, ktorý ste namaľovali, drapériu, ktorá je vaším dielom, fotografie, ktoré ste zhotovovali. Rovnako tak nájdite odvahu kombinovať rôzne štýly, trebárs jeden kúsok staršieho nábytku s moderným, pretože krásne a pohodlné kreslo po babičke je predsa škoda vyhodiť…


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.