Nezanedbávajte starostlivosť o svoje auto

Či už sa jedná o desaťročné auto, alebo o ročné, starostlivosť oň by ste nemali zanedbávať. Okrem pravidelnej STK kontroly a návštevám u mechanika by ste svojmu autu mali dopriať najkvalitnejšie deflektory, poťahy a rohože.

Okenné deflektory

Počas letných horúčav nielen vy, ale aj vaši spolujazdci ocenia prítomnosť okenných deflektorov. Okenné deflektory sa nazývajú aj ako protiprievanové lišty, ktoré vám zabezpečia cirkuláciu vzduchu a zabránia zahmlievaniu okien. Vhodné sú aj pre fajčiarov, keďže môžu mať otvorené okná počas jazdy.

deflektor

Okenné deflektory sa vyrábajú na konkrétne značky áut. To znamená, že deflektory na značku Škoda nemôžete dať na autá značky Volvo.

Autopoťahy

Okrem dobrých deflektorov si každé auto zaslúži aj výmenu poťahov do auta. Vyhýbajte sa akýmkoľvek umelým materiálom a všímajte si krajinu pôvodu. Autopoťahy majú za úlohu chrániť sedačky pred špinou. Ak si kúpite lacnejšie poťahy, očakávajte, že po čase sa vám prederavia a budete musieť kupovať iné. Radšej investujte do kvalitnejších značkových, ktoré vám vydržia niekoľko rokov. Odporúčame vám autopoťahy z velúrovej tkaniny, ktoré sa vyznačujú vysokou flexibilitou, vďaka ktorej sa prispôsobia profilu sedadla. Takéto autopoťahy majú v mieste airbagu špeciálny šev, ktorý nie je z vonkajšej strany vidieť. Nebráni v bezpečnosti.

Gumené rohože do auta

Gumené rohože do auta chránia podlahu vášho auta pred blatom, snehom a pred ďalšími nečistotami. Výberu nových venujte dostatočnú pozornosť. Najprv si premerajte podlahový priestor a až potom vyberajte konkrétny druh gumených rohoží. Vyberajte si gumené rohože odolné voči extrémnym teplotám, rohože, ktoré nepáchnu a v neposlednom rade si vyberajte rohože, na ktorých sa nešmýka.Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.