Nezabudnite si kúpiť diaľničnú nálepku

Na začiatku nového roka patrí medzi povinnosti motoristov okrem iného aj kúpiť si diaľničnú nálepku na nový rok a nalepiť ju na čelné okno svojho auta. A ste si kúpil celoročnú diaľničnú nálepku aj v roku 2013, tak máte čas do konca januára 2014. Dovtedy totiž platí aj stará diaľničná nálepka.


Samozrejme povinnosť mať nalepenú diaľničnú nálepku pre rok 2014 platí len pre tých motoristov, ktorí jazdia po diaľniciach a cestách pre motorové vozidlá viac menej pravidelne alebo často. Pre dovolenkárov je skôr určená tridsaťdňová diaľničná nálepka a pre tých, čo prejdú diaľnicou „raz za uhorský rok“, je výhodné kúpiť si desaťdňovú diaľničnú nálepku. S ňou sa dá stihnúť nie len služobná cesta alebo malý výlet, ale aj krátka dovolenka.

useky

Diaľničnú nálepku musíte použiť na všetkých cestách, označených ako diaľnice alebo cesty pre motorové vozidlá s výnimkou úsekov, ktoré sú označené dodatkovou tabuľou s preškrtnutou nálepkou, tieto úseky nie sú spoplatnené.

Koľko stojí diaľničná nálepka

Ročná diaľničná nálepka stojí v roku 2014 50 eur a platí do konca januára 2015, teda trinásť mesiacov. Pre rok 2014 má celoročná diaľničná nálepka tvar kruhový.
Diaľničná nálepka 2014

Mesačná, či skôr tridsaťdňová, diaľničná nálepka stojí 14 eur.
VzorNalepky2014Mesacna

A pokiaľ prejdete diaľnice za dobu do desať dní, zaplatíte za tieto cesty 10 eur.
VzorNalepky2014-10dnova

Ceny platia pre diaľničné nálepky pre osobné motorové vozidlá. Diaľničné nálepky 2014 môžete kúpiť na čerpacích stanciach alebo na poštách v Slovenskej republike.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.