Nakupovanie v zahraničí je jednoduché a bezpečné

Mnoho ľudí už objavilo všetky výhody moderných informačných technológií – nakupovanie v pohodlí domova a obsluha bankového účtu z obývačky. Rovnaký počítač, ktorý nám prináša zábavu, slúži aj na úsporu času a odbúrava zbytočné cestovanie. Vedeli ste však, že rovnako môžete nakupovať tovar alebo služby v zahraničí a je to rovnako pohodlné a bezpečné?

Na Slovensku môžeme ťažiť z výhody takzvaných SEPA platieb. To sú také platby bankovým prevodom, pri ktorých poukazujem eurá z banky v jednej krajine, kde sa platí eurom, do banky v inej krajine so spoločnou menou. Zahraničné platby v takomto prípade sa realizujú úplne rovnako, ako platby v rámci Slovenska. Trvajú rovnako dlho a sú za rovnaký poplatok. Ich spoločným znakom je, že sa číslo účtu príjemcu uvádza vo formáte IBAN, teda medzinárodnom formáte čísla bankového účtu. Pri zahraničných platbách v rámci SEPA teda ani nemusíte rozlišovať, či sa jedná o domácu alebo zahraničnú platbu.

A kedy využijete platby do zahraničia? Ak radi nakupujete v e-shopoch, tak rovnakým spôsobom nakúpite aj v iných európskych krajinách. Kuriérske služby v rámci Európy sú prepojené, takže často sú doručovacie poplatky v rámci Európy na úrovni tých vnútroštátnych, ťažia z veľkosti celkového objemu prepravy.

bankovky

Zahraničné platby veľa ľudí využíva aj pri nákupe dovoleniek. Obľúbené sú najmä tie od nemeckých cestoviek. Vyberiete si z on-line katalógu, zaplatíte on-line cez internetbanking. Všetko v obývačke vďaka svojmu účtu v banke, kde sú zahraničné platby jednoduché. Nemusíte využívať Paypal alebo platiť priamo kartou cez internet, bankové prevody sú bezpečnejšie. A v prípade, že potrebujete poslať úhradu do inej ako SEPA krajiny, aj tak vám váš bankový účet umožní zahraničnú platbu bez problémov, stačí vyplniť príslušné údaje o príjemcovi a menu, v ktorej chcete úhradu realizovať.

Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.