Najlepšia sedačka je pohodlná

Najlepšia sedačka je pohodlná

Sedaciu súpravu si vyberajte osobne. Zabudnite na katalógy alebo internet, vyskúšajte si ju. Sadnite si, ľahnite, dotknite sa poťahu, pohlaďte ho. V kľude sa posaďte, akoby ste sedeli dom, rozvaľte sa a skúste vstať. Predajne, kde predávajú kvalitné sedačky, vám to dovolia. A keď nie, odíďte do iného obchodu.

Najmä pre starších ľudí alebo ľudí so zdravotným postihnutím je dôležité, ako sa zo sedačky vstáva. Na obrázku to môže vyzerať pekne, keď sa na sedačke rozvaľuje pekná slečna, ale ako vám bude doma váš nový gauč slúžiť je dôležitejšie. Nákup sedačky je zásadná vec. Trávime na nej veľa času, niekedy všetok, ktorý sme doma. A aj vec kompromisu. Mala by vyhovovať celej rodine.

Veľa výrobcov pochopilo dobu a ponúkajú rôzne diely, z ktorých si môžeme svoju sedaciu súpravu poskladať. Rovnaká konštrukcia, rovnaký materiál, pravý alebo ľavý roh, jedna alebo dve podnožky. Dve sedenia alebo pre tri osoby. Podľa veľkosti a dispozície nášho bytu. A v prípade potreby rozkladacie na posteľ, ak príde na dlhšie návšteva.

Neseďte chrbtom ku dverám

Neseďte chrbtom ku dverám Sedacia súprava je dominantou obývacej izby a niekedy aj celého bytu. Jej ideálne umiestnenie je také, aby znej bolo vidieť ku dverám a do celého priestoru. Jedna zo zásad designérov je, aby ľudia nesedeli chrbtom ku dverám a nepozerali do steny. Sedenie chrbtom ku vchodu môže spôsobovať podvedomú nervozitu.

Priamo na sedačku by tiež nemalo dopadať priame slnečné svetlo. Jednak nie je príjemné, keď nám svetlo svieti rovno do očí, jednak môže materiál poťahu sedačky vyblednúť. Tiež neumiestňujte sedačku blízko vykurovania, prílišné teplo jej nemusí robiť dobre a tiež môže brániť prúdeniu vzduchu a rovnomernému vyhrievaniu bytu.

Dnešné sedačky sú predovšetkým jednofarebné. Kto túži po vzoroch, môže ju doplniť farebnými vankúšmi. K jednofarebnej sedačke je ľahšie doladiť závesy a koberce, ako k pestrofarebnej.

Pozor na výrazné farby

Svetlé farby lepšie vyniknú v menších izbách, navyše celú miestnosť opticky presvetlia. A malé izby spravidla bývajú tmavé, takže im to prospeje. Vo veľkej a svetlej izbe naopak vôbec nevadí tmavá farba sedačky. Dajte si ale pozor na oranžové a červené odtienie. Skvelo vyzerajú v časopisoch, ale doma by sa vám mohli ľahko „okukať“ a tiež môžu pôsobiť dráždivo. A väčšina ľudí chce mať doma kľud.

Poťahy bývajú textilné alebo kožené. Prírodné materiály sú náročnejšie na údržbu. Variantou ku koži, znaku luxusu, je alcantara. Je to tkanina, ktorá na prvý pohľad pripomína semiš. Je však vyrobená z veľmi tenkých vlákien, a to metódou, ktorá jej zabezpečuje odolnosť proti poškodeniu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.