Nadmernú vlhkosť v byte dokáže odstrániť klimatizácia

Vlhkosť v byte či v dome dnes vzniká najčastejšie nevhodnými stavebnými úpravami a nesprávnym užívaním interiéru. V oboch prípadoch vie pomôcť vhodná klimatizácia.

Bežná vlhkosť v domácnosti sa pohybuje medzi 40 až 60 %. Hovoríme o vzdušnej vlhkosti. Tú však vie ovplyvňovať mnoho faktorov a nadmerná vlhkosť začne bývanie znehodnocovať. Objaví sa predovšetkým pleseň, ktorá je zdraviu škodlivá a taktiež neestetická. Najprv v rohoch, okolo okien, neskôr na podlahe a na celých stenách, často na skle okien aj dverí.

Nové okná sa ukázali ako zdroj problémov, riešte ich klimatizáciou

V mnohých domoch, tehlových aj panelových, tiež v rodinných domoch, došlo v posledných rokoch k výmene okien. Zaklínadlom je všetko 100% zaizolovať. Nielen okná, ale aj dvere a steny. Lenže ak nemôže nič z vonkajšieho prostredia k nám domov, nemôže ani od nás von. Doma sa tak hromadí vlhkosť i pri inak bežnom používaní bytu. Pomáha pravidelné vetranie. Ideálne sú okná s mikroventiláciou. Nie každé ich však majú, naviac cez ňu nám domov preniká chlad, nadmerné teplo či prach. Často sa ponúka ako riešenie rekuperácia. Ale existuje aj iné, multifunkčnejšie vyriešenie problému: tým je inštalácia modernej klimatizácie.

Klimatizácia automaticky vyrieši vlhkosť v byte, ktorej sme pôvodcom

Nainštalovaná klimatizácia do bytu má schopnosť znižovať nadmernú vlhkosť v bytoch. Pritom nemusíte intenzívne vetrať. Nie vždy je to totiž vhodné. Ak bývame vedľa rušnej a prašnej ulice, vetranie minimalizujeme. V nižších poschodiach neradi vetráme v noci. Pritom pri spánku vydychujeme vodné pary, ktoré bez dobrého vyvetrania spôsobia nadmerné zvýšenie vlhkosti, pleseň, zatuchnutie textílií a aj to, že sa nám vôbec nebude dobre spať. K podobným problémom dochádza aj v kuchyni kvôli vareniu, v celom obytnom priestore (pretože je prepojený s kuchyňou) a samozrejme v kúpeľni.

Zabudnite na mýty o klimatizácii, je to naopak užitočný partner zdravého bývania

V súvislosti s klimatizáciou sa šíri obrovské množstvo fám. Že spôsobuje únavu, šíri choroby, alebo sa kvôli nej nachladneme. Rýchlo na ne zabudnite. Moderná klimatizácia od prestížneho výrobcu má schopnosť naopak ozdravovať prostredie v ktorom žijeme. Zbavuje prostredie vlhkosti a teda aj plesní, odstraňuje alergény a nečistoty, čistí vzduch od hrubých nečistôt z doma chovaných zvierat, udržuje ideálnu teplotu a už zmienenú vlhkosť. A akú klimatizáciu odporučiť? Klimatizácie Samsung nepatria k najlacnejším, ale pritom k veľmi výkonným klimatizáciám s obrovským množstvom špeciálnych funkcií.

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.