Na jeseň sa do záhrady dobre oblečte

Ľudia z paneláku sa radi utiekajú do prírody oddýchnuť si. Okrem túlania sa po lesných cestách alebo po lúkach s fotoaparátom v ruke si veľa ľudí zvyklo tráviť svoj voľný čas v záhradkárskych osadách v blízkosti miest. Tu si vytvorili svoj malý kúsok sveta na svoj obraz a svoj čas vymieňajú nie len za relax na čerstvom vzduchu, ale aj za šťavnaté plody svoje práce. Aby ste za zber úrody nezaplatili svojím zdravím, nezabudnite sa vhodne obliecť.

Hoci cez deň ešte svieti slnko, krátko pred večerom sa vonku zrazu ochladí a nezriedka aj o päť či osem stupňov. Kým pred mesiacom ste možno ešte o takomto čase chodili do záhrady v tričku, teraz si to už nemôžete dovoliť bez následkov na zdraví. Chce to niečo teplejšie.

Najdôležitejšie je udržať nohy v teple a suchu. Tráva sa k večeru zarosí a botasky sa vám ľahko premočia. Radšej si obujte kožené členkové topánky alebo trekingovú obuv, ktorá prepúšťa von pot, ale nepustí vodu dnu. A neurobíte zle, keď na nohách budete mať teplejšie funkčné ponožky, napríklad lyžiarske alebo zimné cyklistické. Nohy sa vám budú menej potiť a nebude vám na ne chladno.

obuv

Namiesto trička si oblečte svoju obľúbenú pracovnú košeľu a pod ňu funkčné tielko, opäť v úspechom môžete vybrať niektorý model pre športovcov. Dokonale odvedie pot najmä z vašich krížov, aby ste neprechladli a netrpeli bolesťami. A pracovné nohavice s trakmi dokonale zavŕšia vašu ochranu pred zimou a vlhkom. Cez deň sa v hrubšej košeli s funkčným tielkom dá vydržať, podvečer si dáte pracovnú vestu, neskôr bundu s rukávmi. Niektoré pracovné sety obsahujú montérkovú bundu s odopínacími rukávami. Ak sa vám nechce každý večer „cvičiť“ s nasadzovaním rukávov, zaobstarajte si aj vestu aj bundu. Možno medzi starším „civilným“ športovým odevom nájdete niečo, čo už na šport a medzi ľudí nosiť nechcete, ale v záhrade ešte dobre poslúži.

odev

Nezabudnite na ochranu hlavy. Studený vietor sa o pár dní prejaví bolesťami hlavy. Malý klobúk či šiltovka zabráni prefúkaniu, neskôr ju nahraďte starou lyžiarskou čiapkou s ochranou uší.

Správne oblečenie podľa aktuálneho počasia vám pomôže zvládnuť jesenné práce v záhradke a neprídete o zdravie. Aj obyčajná nádcha dokáže výrazne znížiť váš pracovný výkon a spôsobiť zbytočné problémy.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.