Na dovolenku autom s istotou

Zvažujete, či na dovolenku ísť vlakom, letecky alebo zvolíte nezávislosť a vyberiete sa svojím autom? Spôsob dopravy určuje v prvom rade cieľová destinácia, ale tiež to, ako sa chystáte dovolenku stráviť a ako sa pozeráte na samotnú cestu. Pre niekoho je to trpená povinnosť, vykúpená vytúženým oddychom. Ak aj presun beriete športovo, radi sa zastavíte na zaujímavých miestach a chcete spoznávať okolie dovolenkovej destinácie, je cesta autom tým pravým riešením. Na čo by ste pri tom ale nemali zabúdať?

Aj nové auto potrebuje pred dlhšou cestou skontrolovať hladinu oleja a brzdovej kvapaliny a tiež množstvo chladiacej kvapaliny a doliať vodu do ostrekovača čelného skla. Dobré je skontrolovať a prípadne doplniť vzduch v pneumatikách. Podhustené pneumatiky sú nie len nebezpečné pre jazdu, ale znižuje sa ich životnosť a zvyšuje sa spotreba paliva. Nezabudnite ani na rezervu, nie je nič príjemné dostať v noci defekt a zistiť, že aj rezerva je bez vzduchu.

hadica chladiča

Keď urobíte všetko potrebné a pripravíte auto na dlhý výlet za dobrodružstvom a poznaním, ani tak nie je zaručené, že všetko bude prebiehať hladko. Zákon schválnosti funguje vždy. Pred dovolenkou sa preto poisťujeme proti strate batožiny, poisťujeme liečebné náklady pre prípad úrazu a tiež sa oplatí dovolenkové poistenie auta. Aby ste neostali v štychu, keď dostanete defekt, dôjde vám benzín alebo nastane porucha na vašom aute.

Nie je totiž nič horšie ako ostať v pokazenom aute na pol ceste medzi domovom a cieľom dovolenky. Poistenie auta pre prípad poruchy vám umožní odstrániť technický problém vrátane odťahu do autorizovaného servisu. A ak treba počkať na doručenie náhradného dielu, poistenie sa vzťahuje aj na krátke ubytovanie pre celú posádku. Kým mechanici dajú vaše auto do poriadku, vy zatiaľ môžete navštíviť miestne pamätihodnosti a spoznať ďalšie zaujímavé miesta.

Pri plánovaní dovolenky vlastným autom sa oplatí zvoliť dve rôzne trasy. Jednu pre cestu tam a druhú pre cestu domov. A aby vaše zážitky nič nenarušilo, zjednajte si poistenie auta na dovolenku.

Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.